Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. Наразі добровольчі батальйони створюють «Гвардію наступу».
Мета формування «Гвардії наступу» – підкріплення Сил оборони та звільнення окупованих територій. Добровольці, котрі прагнуть якомога швидше вигнати ворога з захоплених територій, можуть стати до лав одного з шести воєнізованих формувань Національної гвардії («Азов», «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг», «Буревій») або ж штурмових бригад Національної поліції «Лють» чи Держприкордонслужби «Сталевий кордон».
При вступі до підрозділів Нацгвардії та Держприкордонної служби людина вступає на військову службу, а в бригаду Нацполіції — стає поліцейським.
Щоб подати заяву на вступ кандидати повинні:
бути громадянами України;
мати від 18 до 60 років;
не мати судимостей;
мати відповідну фізичну підготовку.
Як вступити:
Перший етап – подання заяви.
Зробити це можна у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Перелік адрес на території Полтавської області :
Полтава, вул. Соборності, 36;
Кременчук, вул. Покровська, 14;
Миргород, вул. Гоголя, 171/1;
Лубни, просп. Володимирський, 23;
Горішні Плавні, просп. Героїв Дніпра, 40;
Пирятин, пл. Героїв Майдану, 2.
Також, можна подати онлайн заяву на сайті «Гвардії наступу» https://storm.mvs.gov.ua
Крім того, бажаючі також можуть подати анкету у місцях дислокації підрозділів.
Другий етап — кандидату потрібно пройти військово-лікарську комісію в медичних підрозділах системи МВС, скласти психологічне тестування та певні фізичні нормативи, а після цього пройти відповідне навчання.
Спеціальна підготовка проходить в три етапи:
перший етап підготовки – індивідуальне навчання: вогнева, домедична і тактична підготовка;
другий етап – навчання за фахом і спеціальність;
третій етап – підготовка у складі відділень, взводів і рот.