Департамент з  питань оборонної роботи, цивільного  захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної військової адміністрації закликає свідомих громадян долучитися до масштабної всеукраїнської екологічної акції – операція «Первоцвіт – 2023», яка щорічно проводиться в Україні з лютого по травень.

 Акція – застереження “Не зривай! Не купуй! Не даруй!”, спрямована на припинення незаконного збирання, транспортування та продажу ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. До Червоної книги занесені всі види первоцвітів – підсніжники, шафрани (крокуси), цикламени, сон-трава тощо. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення їх популяції.

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушенням законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища» та правил торгівлі. Обов’язки по охороні, збереженню та невиснажливому використанню рослинних ресурсів покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власників та користувачів земельних ділянок. Незаконне вилучення з природного середовища рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян із конфіскацією незаконно добутого. За торгівлю первоцвітами порушників очікує адміністративна відповідальність у формі штрафів та стягнення збитків (в перерахунку на кожну рослину), передбачена статтями 88, 88-1, 159 та 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

            Пам’ятайте – купуючи первоцвіти, ви підтримуєте браконьєрський бізнес, шкодите довкіллю, позбавляєте наступні покоління можливості милуватися весняною красою! Піклуйтесь про майбутнє –  нехай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто після вас прийде до лісу!

Збережи первоцвіт!