З початку війни кожному українцю знайомі звуки сирен та сигнали повітряних тривог. Після останніх обстрілів російськими окупантами критичної інфраструктури України, в засобах масової інформації все частіше з’являються повідомлення про можливість настання повного блекауту.

Що означає слово «блекаут»? Блекаут lackout)  – запозичений з англійської мови термін, який служить для визначення ситуації, за якої повністю припиняється подача електроенергії. Як правило, цей термін застосовується лише для масштабних інцидентів, коли відключення світла зачіпає великі житлові зони, і подачу енергії не вдається відновити від кількох годин до декількох днів. Разом із знеструмленням у будинках  порушується робота інших важливих систем життєзабезпечення населення.

Що робити громадянам, у разі сигналу оповіщення «Увага всім! Повітряна тривога»? Які дії населення у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з порушенням роботи систем життєзабезпечення та як максимально захистити себе і своїх рідних від її наслідків?

ІНСТРУКЦІЯ щодо порядку дій за сигналами оповіщення «Увага всім! Повітряна тривога»

 

ІНСТРУКЦІЯ для населення щодо порядку дій у разі порушення роботи систем життєзабезпечення

Алгоритм дій у разі сигналу оповіщення «Увага всім! Повітряна тривога» та у разі настання блекауту