Як звучать тривожні сирени «Повітряна тривога» та що робити в разі їх увімкнення

У Полтавській області та Полтаві періодично лунають сирени, які повідомляють про повітряну тривогу.

Як відбувається оповіщення населення  розповів т.в.о директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної військової адміністрації Віктор Стеблянко в інтерв’ю телеканалу “ІРТ- Полтава”. 

Оповіщення здійснює оперативний черговий цивільного захисту області, який чергує цілодобово.

«Він отримує відповідний сигнал від чергового з Києва, який оперативно відслідковує ситуацію. Сигнал може подаватися як на всю область, так і на окремі райони. – сказав Віктор Стеблянко. – Коли черговий отримує сигнал, то запускає сирени оповіщення, які спрацьовують  по всій області або в окремому регіоні, який визначений вищим командуванням. Далі задіюють канали місцевого мовлення: радіо, телебачення, інтернет-ресурси».

Віктор Стеблянко зауважив: якщо почули сигнал «увага всім», потрібно йти в укриття. Насамперед до підвалів ваших будинків. Коли йдете до укриття, при собі треба мати радіоприймач. У сховищі потрібно перебувати до команди «відбій».

При команді «відбій» сирени не включають. Населення повідомляють через канали місцевого мовлення.

Полтавська обласна військова адміністрація повідомляє, що ДСНС Полтавської створили Телеграм-канал «ДСНС Полтава Сирена». Там будуть повідомлення про повітряну тривогу https://t.me/dsns_poltava_syrena

Як звучать тривожні сирени «Повітряна тривога» та що робити в разі їх увімкнення