У Полтаві запрацював Центр територіальної оборони

22 лютого у Полтаві відкрили перший у Полтавській області Центр територіальної оборони. Він розташований на першому поверсі у будівлі Дія. Центру по вул. Соборності, 45а. Працюватиме заклад з понеділка по п’ятницю, з 8.00 до 17.00, без перерви. Субота та неділя – вихідні. Телефон центру:  +38 050 016 65 50.

У Центрі всі бажаючі можуть отримати необхідні консультації, а також подати документи на вступ до підрозділів тероборони.

З громадянами будуть працювати психолог, представник відділу кадрів та інструктор. Кожному, крім усної консультації та рекомендацій, буде надана листівка – “дорожня карта”, в якій розписано, що робити, куди далі звертатися, які документи мати з собою.

За словами заступника голови облдержадміністрації Максима Калініна, основні функції центру – роз’яснення нашим громадянам, що таке територіальна оборона, хто може вступити до її лав, які критерії вступу та повний супровід у разі бажання поповнити склад територіальної оборони (проходження медкомісії та спеціальних перевірок).

Є три форми вступу до лав територіальної оборони: резерв, підписання контракту і виконання завдань тероборони відразу та добровольчі формування.

Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко повідомив, що до тероборони можуть вступити громадяни віком від 18 до 60 років. Граничний вік підписання контракту на військову службу – 57 років, адже контракт підписують на 3 роки. Хоча, за словами Віктора Стеблянка, розглядають законопроєкт, згідно з яким граничний вік бійців тероборони можуть підвищити до 70 років.

Також до тероборони можуть вступати і жінки, чий стан здоров’я дозволяє проходити службу. Всі охочі вступити до лав тероборони не повинні мати судимості.

Заступник командира бригади територіальної оборони Полтавської області Володимир Іщенко розповів про спеціальності, які потрібні в першу чергу. Це стрілки, кулеметники, мінометники, водії, бойові медики, офіцери. За його словами, постійний склад укомплектований на 70%, резервістами – на 20%.

Одним із перших до лав територіальної оборони записався керівник громадської спілки «Базука», учасник бойових дій Тарас Лелюх. Він зазначив, що хоче максимально посприяти формуванню Полтавської територіальної оборони.

Подібні центри планують відкрити і в інших районах області.

У Полтаві запрацював Центр територіальної оборони