Регіональна система централізованого оповіщення перевірена

28 жовтня 2020 року Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронним органами Полтавської облдержадміністрації проводив щорічну комплексну технічну перевірку обласної системи централізованого оповіщення.

Як і завжди, перевірка проводилась в 2 етапи з різних джерел включення команд та сигналів цивільного захисту з практичним вмиканням електричних сирен. Звучання електросирен є сигналом цивільного захисту «Увага всім!». Трансляція сигналу «Увага всім!» також дублювалась по каналах державних і обласних програм мережами проводового та ефірного ФМ радіомовлення з наступною передачею навчальної інформації для населення міст та районів області.

За попередніми висновками, централізована система оповіщення області готова до виконання завдань за призначенням, апаратура оповіщення знаходиться в працездатному стані.

Наразі буде проводитись ретельний аналіз стану готовності місцевих ланок системи оповіщення в містах та районах області, працездатності кінцевих засобів оповіщення – телефонів, електросирен, приймачів радіотрансляції.

За результатами перевірки спеціально призначеною комісією буде складений та затверджений підсумковий акт.

Потрібно нагадати, що пересічні громадяни повинні знати дії населення під час трансляції сигналу «Увага всім!». Незалежно від місця знаходження необхідно знайти джерело інформації, тобто необхідно увімкнути радіоточку проводового мовлення, ефірні радіоприймачі на хвилі першої програми Українського радіо або обласного радіо «Лтава». У випадку виникнення небезпеки повідомлення цивільного захисту будуть транслюватись каналами обласного телебачення, а також місцевими каналами інформації в містах та районах області.

У разі неможливості отримання інформації зазначеними технічними засобами громадяни можуть отримати інформацію про обстановку, що виникла, у чергового місцевого органу Національної поліції або місцевому органі виконавчої влади.

Регіональна система централізованого оповіщення перевірена