3Тра/18Вимк.

Віктор Стеблянко розповів про цивільний захист на науково-практичній конференції

3 травня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка розпочалась регіональна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому Дню цивільної оборони та Всесвітньому Дню охорони праці.

Тема конференції: «Формування сучасного безпечного та здорового освітнього середовища: реалії та перспективи».

З доповіддю на пленарному засіданні виступив і начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

Він розповів учасникам конференції про історію виникнення цивільної оборони і цивільного захисту, ознайомив присутніх з підсумками функціонування цивільного захисту області за 2017 рік та визначив пріоритетні завдання на 2018 рік.

За словами Віктора Стеблянка, у Полтавській області у 2017 році сталося 5 надзвичайних ситуацій і  3449 небезпечних подій, внаслідок яких загинуло 260 людей, у тому числі 20 дітей, та травмовано 1334 осіб, з них 155 дітей.

Загальний аналіз виникнення в області надзвичайних ситуацій та небезпечних подій показує, що основними чинниками, які спричинили загибель людей є:

-дорожньо-транспортні пригоди – 43 % від загальної кількості загиблих;

-пожежі  - 26  % від загальної кількості загиблих;

-нещасні випадки з людьми на воді –14 %;

-нещасні випадки на залізниці – 7%;

-інше – 10%.

За таких умов все більш значною та необхідною стає потреба у формуванні у людей знань з безпеки життєдіяльності.

Одним із шляхів виконання цього завдання є організація системи загального комплексного та безперервного навчання з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Питання безпеки життєдіяльності та цивільного захисту вивчаються у дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладах.

Особливо важливо забезпечувати підготовку майбутнього вчителя, адже він буде навчати основам безпечної поведінки своїх учнів.

З цією метою Віктор Стеблянко передав усім викладачам педагогічного університету брошури з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, які були виготовлені у 2017 році управлінням з питань цивільного захисту облдержадміністрації та Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Ця друкована продукція призначена для навчання підростаючого покоління діям у надзвичайних ситуаціях та розповсюджується в навчальних закладах освіти області.