19Кві/18Вимк.

В Полтавській області навчались проводити евакуацію людей із зони катастрофічного затоплення

18 квітня у м. Кременчуці, м. Горішні Плавні, Кременчуцькому районі було проведено тренування на тему:  «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області у разі виникнення надзвичайної ситуації на гідроспоруді Кременчуцької ГЕС».

Захід надзвичайно важливий для Полтавщини, адже у разі руйнування греблі Кременчуцької ГЕС в зону катастрофічного затоплення потрапляють  м. Кременчук, м. Горішні Плавні, Кременчуцький, Кобеляцький та Козельщинський райони. Утворюється зона катастрофічного затоплення площею 1200 кв.м з 70 населеними пунктами, де проживає близько 200 тис. чоловік.

За словами директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Михайла Маюрова, тренування проводяться з метою перевірки стану готовності органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми до надзвичайних ситуацій на гідроспорудах Дніпровського каскаду.

Він зазначив, що подібні тренування відбудуться і в інших областях країни, де населення проживає поблизу артилерійських складів, атомних електростанцій і у зонах катастрофічного затоплення. Заплановано провести 35 тренувань.

Метою таких заходів є підвищення рівня готовності та взаємодії органів управління і сил цивільного захисту, вдосконалення навичок керівного складу та фахівців евакуаційних органів щодо організації та проведення евакуаційних заходів.

«Ми побачимо, як взаємодіють органи виконавчої влади і місцевого самоврядування та підрозділи, які повинні реагувати на надзвичайну ситуацію», -  сказав голова облдержадміністрації Валерій Головко.

У разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру одним із основних заходів у сфері захисту населення і територій є організація своєчасного оповіщення  населення. Сигнали оповіщення, повідомлення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації доводяться до органів влади, працівників підприємств, установ, організацій та населення всіма наявними засобами зв'язку, мовлення та оповіщення.

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко розповів, що під час тренувань для оповіщення задіюються електричні сирени, проводове радіо, Fm-радіо, телебачення, елементи мобільного зв’язку,  у селах – додатково задіюють дзвони церков.

Тож, перше, що під час тренувань було практично відпрацьовано – це  оповіщення керівного складу та інформування населення про надзвичайну ситуацію.

Також органи управління і сили цивільного захисту м. Кременчука, м. Горішні Плавні і Кременчуцького району розгортали та організовували роботу збірних та приймальних пунктів евакуації, організовували евакуацію з місць проживання осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, забезпечували громадську безпеку і порядок в евакуйованих населених пунктах, забезпечували всім необхідним евакуйоване населення у місцях тимчасового розміщення, проводили рятувальні та інші невідкладні роботи.

Координацію дій евакуації населення під час тренувань здійснювали місцеві комісії з питань евакуації та комісії з питань ТЕБ і НС.

Учасники навчань спостерігали за практичною роботою збірних та приймальних пунктів евакуації, порядком зустрічі населення, його обліку, формування списків для посадки та руху в автотранспорті, місцях очікування автотранспорту тощо.

Потім присутні мали можливість ознайомитись з пересувним мобільним пунктом служби ДСНС, який буде використовуватися на випадок виникнення катастрофічного затоплення. Він оснащений радіостанцією, плавзасобами, спальними місцями, кімнатою для психологічного розвантаження.

Після практичної частини навчань відбулась підсумкова нарада, на якій було зазначено, що тренування пройшли успішно. За висновками керівництва навчання, органи управління та сили цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області готові до виконання завдань за призначенням.

Відеосюжет про тренування в м. Кременчуці  - в "Кременчуцьких новинах" від 18.04.2018