12Бер/18Вимк.

У Полтавській області розпочалась комплексна перевірка стану цивільного захисту населення

12 березня в облдержадміністрації відбулася нарада щодо комплексної перевірки комісією ДСНС України виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб у Полтавській області.

У нараді взяли участь керівництво облдержадміністрації, члени комісії ДСНС України на чолі з першим заступником Голови ДСНС України Олегом Мельчуцьким, керівники районних держадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад (у режимі відеозв’язку), члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, обласної комісії з питань евакуації, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Комісія буде працювати в області з 12 по 22 березня. В перший день перевіряють роботу Полтавської облдержадміністрації, а потім перевірятимуться міста і райони області (4 райони і 5 міст).  22 березня відбудеться підбиття підсумків та надана відповідна оцінка роботи.

Голова облдержадміністрації Валерій Головко зазначив: «Цивільний захист – це відповідальність не тільки служб цивільного захисту, а й всієї влади. Ми повинні провести таку роботу, щоб населення розуміло, що їм робити під час виникнення загрози для життя чи здоров’я».

Голова комісії Олег Мельчуцький підкреслив: «Наша мета – об’єктивно оцінити реальний стан реалізації державної політики у сфері цивільного захисту. А також надати необхідну методичну допомогу керівникам районів, міст, спеціалізованих служб для покращення ефективності роботи».

Під час наради начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів про стан цивільного захисту, техногенно-екологічної безпеки на території Полтавської області за 2013-2018 роки.

За його словами, в середньому на території області трапляється більше 3 тисяч небезпечних подій у рік. Протягом останніх років тенденція загиблих та постраждалих людей йде на зменшення. З 2015 року область знаходиться в режимі підвищеної готовності.

Віктор Стеблянко розповів про регіональні програми у сфері цивільного захисту, регіональний матеріальний резерв, територіальні спеціалізовані служби цивільного захисту, модернізацію системи оповіщення населення тощо.