22Лют/18Вимк.

Валерій Головко: «Питання цивільної безпеки – це пріоритет у роботі обласної влади»

Підготовка до комплексної перевірки Державною службою України з надзвичайних ситуацій, хід виконання заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в області, заходи з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період – це питання, які розглядали на сьогоднішньому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Проводили засідання голова облдержадміністрації Валерій Головко та його заступник Роман Товстий. Оскільки засідання проходило в режимі відеоконференції, у ньому взяли участь керівники міст, районів і ОТГ.

Голова облдержадміністрації повідомив, що комплексна перевірка стану цивільного захисту в області буде проводитись з 12 по 22 березня цього року. Він підкреслив важливість та актуальність питання цивільного захисту та безпеки. «Ми інколи плутаємо деякі поняття: безпека та безпечність. От я не хотів би, щоб деякі керівники застосовували принцип безпечності. В першу чергу повинна бути суспільна безпека. Це те, за чим стоять життя людей», -  сказав Валерій Головко.

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів, що область готується до майбутньої перевірки. І вже проведено ряд підготовчих заходів, серед яких - і засідання обласної комісії з питань евакуації. За його словами, про важливість евакуаційних заходів можуть свідчити події в Богданівці, Балаклеї та Калинівці.

Евакуаційні заходи будуть відпрацьовуватись в нашій області у квітні цього року під час спеціальних навчань в м.Кременчуці, м. Горішні Плавні, Кременчуцькому, Кобеляцькому і Козельщинському районах.

Також Віктор Стеблянко звернув увагу присутніх на відповідність плануючих та розпорядчих документів реаліям. Він підкреслив, що повинні бути перевірені телефони, адреси. Вони мають бути діючими.

Звітували про свою роботу та підготовку до перевірки і керівники  спеціалізованих служб цивільного захисту. Їх в області створено 12.

Щодо виконання заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в області, то проведення технічної інвентаризації захисних споруд ускладнюється найбільшою кількістю облікованих захисних споруд серед областей в Україні та відсутністю нормативної бази щодо списання непридатних до використання захисних споруд.

«Проблема полягає в тому, що свого часу в 1986 році на облік були взяті захисні споруди, які захисними не є і ніколи не були. Переважна більшість цих споруд числиться в підвалах житлових будинків»,- повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

Серед інших проблемних питань - непередбачення деякими районами фінансування заходів з проведення технічної інвентаризації захисних споруд комунальної форми власності у 2018 році; відсутність важелів впливу на законодавчому рівні щодо проведення інвентаризації цих об’єктів приватними власниками.

Але, незважаючи на всі складнощі, інвентаризація проводиться. За 2017 рік проінвентаризовано 32 захисні споруди. А загалом з початку проведення технічної інвентаризації (з 2009 року) проінвентаризовано 771 захисну споруду із 1408 споруд, що становить 55% від загальної кількості.

Найкращі показники з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту в м. Горішні Плавні (100%), Гребінківському районі (100%), Чорнухинському районі (94%), м. Лубни (93%), Козельщинському районі (89%), Семенівському районі (85%), м. Гадяч (82%), Пирятинському районі (80%), м. Кременчуці (78%), Чутівському районі (74%), м. Полтаві (73%).

Ще одне питання, яке обговорили на засіданні, - заходи з протидії загрозам ускладнення дорожнього руху у зимовий період. За словами заступника начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолія Мягкохліба, проблем з розчищенням доріг державного значення немає.

«Була у нас негода в січні, в деяких районах випало до 40 см снігу. Спрацювали, особливих ускладнень у русі не було. І зараз ми маємо третину запасів піщано-соляної суміші, тисячу тонн солі», - зазначив Анатолій Мягкохліб.

Під час засідання керівник Лохвицької райдержадміністрації порушив питання контролю за рухом перевантаженого транспорту, адже він руйнує автодорожнє покриття. З актуальністю цього питання для всіх районів області погодився заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий і пообіцяв зібрати окрему нараду для вжиття необхідних заходів.