2Лют/18Вимк.

Роман Товстий: «Як представники держави та громад на місцях, ми повинні розвивати та вдосконалювати єдину державну систему цивільного захисту»

З 1 по 2 лютого 2018 року у м. Полтаві управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації провело навчально-методичні збори, під час яких учасники вивчали актуальні питання цивільного захисту та вирішували проблемні питання.

У заході взяли участь голови комісій з питань ТЕБ і НС усіх рівнів, начальники департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники та фахівці структурних підрозділів з питань цивільного захисту райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, фахівці управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації, ГУ ДСНС України у Полтавській області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

«Як представники держави та громад на місцях, ми повинні розвивати та вдосконалювати єдину державну систему цивільного захисту, особливо – в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи. Тож, підготовка керівного складу та фахівців у сфері цивільного захисту є одним з пріоритетних напрямків і завдань обласної державної адміністрації, а також на місцевому рівні – керівників районних державних адміністрацій та новостворених об'єднаних територіальних громад», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

За словами начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктора Стеблянка, у 2018 році нашу область чекають загальнодержавні заходи у сфері цивільного захисту. «У лютому приїжджає комісія, яка перевіряє порядок навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Перевірятимуться навчальні заклади всіх рівнів. У березні – комплексна перевірка області, яку проводять раз на 5 років. У квітні будуть навчання по тим районам, які можуть бути підтоплені, - це Кобеляцький, Козельщинський Кременчуцький райони, м. Горішні Плавні, м. Кременчук»», - повідомив керівник управління.

Тому було акцентовано увагу керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування поставитись до питань цивільного захисту з повною відповідальністю. Зокрема, тим об’єднаним територіальним громадам, де наразі відсутні відповідальні особи за цивільний захист, рекомендовано таких людей призначити.

Учасників зборів ознайомили з порядком проведення комплексної перевірки, розповіли про організацію цивільного захисту на місцевому рівні в умовах адміністративно-територіальної реформи, порядок використання резервних фондів міських, районних бюджетів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Обговорили організацію роботи комісії з питань ТЕБ і НС усіх рівнів, планування та проведення евакуаційних заходів, організацію та хід реконструкції територіальної та місцевих систем оповіщення, порядок створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Також слухачі ознайомились з епізоотичною ситуацією в області,  оскільки на Полтавщині минулого року стався 21 випадок захворювання на африканську чуму свиней та у цьому році вже зафіксовано два випадки. В цій ситуації заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий підкреслив важливість страхування керівниками приватних підприємств, які утримують тварин, свого бізнесу.