26Вер/17Вимк.

Проведено планове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

26 вересня в управлінні з питань цивільного захисту облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови облдержадміністрації Романа Товстого.

Серед запланованих питань під час засідання комісії розглянули питання щодо стану безпеки на автомобільних шляхах Полтавської області та проблеми реконструкції автомобільної дороги Полтава-Кременчук-Олександрія.

Так, в зоні перетину автодоріг «Полтава - Олександрія» та «Дніпро- Царичанка - Кобеляки- Решетилівка» на ділянці майбутньої транспортної розв’язки автомобільної дороги «Полтава-Олександрія» існує перехід через автодорогу магістрального газопроводу Диканька-Кременчук-Кривий Ріг, який обслуговується Кременчуцьким лінійним виробничим управлінням магістральних газопроводів філії «Управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз». Служба автомобільних доріг не може проводити ремонтні роботи на даній ділянці, адже захисна зона газопроводу, яка дорівнює 200 метрів, повністю поглинає існуючу смугу відведення автодороги.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Володимир Нечипоренко повідомив, що мінімальна межа захисної зони в 150 м може бути зменшена в окремих випадках на 30%, тобто необхідно зменшити захисну межу.

Начальник Кременчуцького ЛВУМГ УМГ «Черкаситрансгаз» Володимир Кучерук відзначив, що в захисній зоні може відбуватися ремонт дороги, але не будування транспортної розв’язки. Це призведе до пошкодження газопроводу, а він забезпечує газом населення та підприємства 7 районів області.

Заступник голови ОДА Роман Товстий зауважив, що необхідно шукати компромісне рішення в межах чинного законодавства. Обидві зацікавлені сторони через два тижні мають відзвітувати як будуть вирішувати проблему в межах чинного законодавства.

На засіданні також обговорювали готовність об’єктів господарювання, соціальної сфери, транспорту до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 роки.

Начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард  Рева повідомив, що до функціонування в осінньо-зимовий період підготовлено 6737 житлових будинки (100 % від плану). Стовідсотково підготовлено об’єкти соціальної сфери області (675 шкіл, 625 дитячих садків та 137 лікарень).

У дорожньо-мостовому господарстві проведено капітальний ремонт 400 тис. м2 міських вулиць та доріг, підготовлено 160 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки.

Підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства проведено ремонт або заміну 71,2 км водопровідних мереж, 3,5 км каналізаційних мереж. Підготовлено 109 водопровідних насосних станцій, 120 каналізаційних насосних станцій, 2 водозабори з поверхневих джерел, 1510 артезіанських свердловин. Загальні обсяги коштів на виконання підготовчих та ремонтних робіт водопостачання та водовідведення становили 12,7  млн. грн.

З метою забезпечення стабільної роботи систем життєзабезпечення на території області протягом поточного року було підготовлено 755 котелень.

Щодо підготовки дорожнього господарства до роботи в осінньо-зимовий період, то експлуатаційне утримання  автодоріг буде забезпечуватись  роботою  213 одиниць машин і механізмів дорожніх організацій  ДП «Полтавський  облавтодор».

Для ліквідації зимової слизькості та забезпечення безперебійного руху  транспортних засобів філіями ДП «Полтавський облавтодор», згідно з  нормативними вимогами для Полтавської області, передбачається  заготовити   45 тис. тонн  піску та 7 тис. тонн технічної солі.

Оскільки одним із напрямків успішного попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та у разі необхідності ліквідації їх наслідків є створення та накопичення матеріальних резервів, то члени комісії розглянули і питання щодо накопичення відповідних матеріальних резервів.

Начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко повідомив, що в регіональному матеріальному резерві знаходиться матеріалів і майна на суму 1997,1 тис. грн., що складає 50,4% від запланованого. Витрачено з початку року матеріальних цінностей на суму 110,2 тис. грн. В районах і містах обласного підпорядкування місцеві матеріальні резерви створені на загальну суму 4728,6 тис. грн., що становить понад 62 % від запланованого.