26Вер/17Вимк.

На Полтавщині почастішали лісові пожежі

Протягом тижня в області виникло 18 лісових пожеж, внаслідок чого вигоріло майже 38 га лісової підстилки, у тому числі 3,1 га верхового лісу.

Загоряння сталися у Гадяцькому, Кобеляцькому, Котелевському, Кременчуцькому, Лохвицькому, Новосанжарському, Полтавському районах. Найбільше лісових пожеж – у Кременчуцькому та Полтавському районах.

З початку року виникло вже 90 лісових пожеж, в яких знищено 148 га лісової підстилки, у тому числі понад 61 га верхового лісу.

Суха та вітряна погода, яка панує в області, сприяє виникненню та швидкому поширенню лісових пожеж.

За повідомленням Укргідрометцентру,  у більшості районів Полтавської області з 26 вересня по 1 жовтня буде надзвичайна пожежна небезпека.

На жаль, основними причинами пожеж у лісових масивах є необережне та недбале поводження населення з вогнем.

Тому Управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки у природних екосистемах, а саме: не заїжджати в лісосмуги на автомобілях, не розпалювати вогнище, не кидати сірники та недопалки у суху траву, не випалювати стерню та траву на полях та у своєму господарстві.