31Сер/17Вимк.

В області продовжується боротьба з АЧС

На сьогодні ситуація по захворюваності на африканську чуму свиней як у світі, так і в Україні є досить складною. Якщо в Україні в 2016 році  зареєстровано 91 випадок захворювання свиней на АЧС, то на сьогодні вже зареєстровано 103 випадки, з яких 16 - серед диких тварин.

З початку 2017 року на Полтавщині зафіксовано 18 випадків захворюваності на африканську чуму свиней, які виникли в приватних господарствах населення та на сільськогосподарському підприємстві (1 випадок).

Крім цього, за попередньою інформацією, станом на 10.00 31.08.2017 року  виникла підозра на захворювання африканською чумою свиней серед поголів’я ФГ "Плехів-Агро" с. Плехів Оржицького району. В господарстві утримується близько 5 тисяч голів свиней. Підприємство працює в закритому режимі роботи.

Для з’ясування можливих причин виникнення захворювання у тварин на фермерському господарстві повідомлено Оржицьке відділення Головного управління Національної поліції в  Полтавській області  та розпорядженням  Оржицького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Полтавській області встановлено карантинні обмеження до отримання остаточного діагнозу.

Зважаючи на непросту епізоотичну ситуацію щодо АЧС в області, обласною державною адміністрацією спільно з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області проводиться комплекс заходів по запобіганню і боротьбі із захворюванням.

Так, з початку року в області проведено чотири засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській обласній державній адміністрації, на яких вирішували як недопустити випадки занесення і розповсюдження АЧС на території області.

У кожному випадку підтвердження АЧС проводяться заходи відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Систематично проводиться роз’яснювальна робота з населенням, обстежуються господарства, де утримуються свинопоголів’я. На керівників господарств, де виявлені порушення, накладено штрафи. Для керівників та спеціалістів ветеринарної медицини господарств, мисливців, голів  надзвичайних протиепізоотичних комісій проведені семінари, де висвітлено основні принципи діагностики, дотримання біозахисту  господарствами різної форми власності.

У мисливських угіддях, де кількість диких тварин більша за норму, проводиться їх депопуляція.

Оскільки африканська чума свиней – це небезпечне захворювання, яке супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я свиней і значними економічними збитками, то лише суворе дотримання заходів профілактики АЧС в приватному секторі і сільськогосподарських підприємствах по вирощуванню свиней може зупинити  розповсюдження захворювання.

Профілактика АЧС в приватному секторі

• Не допускати сторонніх ociб в приватне господарство;
  • Утримувати свиней в безвигульному режимі (не допускати їх контакту з іншими тваринами);
  • Не згодовувати свиням корма тваринного походження i xapчові відходи без проварки;
  • Не купувати свиней, продукти їх забою в недозволених місцях торгівлі;
  • Про випадки захворювання негайно повідомляти фахівців ветеринарної медицини.

Профілактика африканської чуми свиней в сільськогосподарських підприємствах по вирощуванню свиней

• Робота господарств в «закритому режимі» з дотриманням ветеринарно- санітарних, гігієнічних, медичних вимог;
  • Безвигульне утримання свиней;
  • Завезення тварин, продукції тваринного походження та кормів проводити виключно з благополучних територій;
  • Проводити постійні моніторінгові дослідження свиней на iнфекційні  захворювання;
  • Терміново повідомляти Держпродспоживслужбу про випадки загибелі свиней в господарствах piзної форми власності та мисливських угіддях;
  • Не купувати свиней у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
  • Висвітлення в ЗМІ повідомлень щодо небезпеки АЧС та шляхи недопущення розповсюдження на території області;
  • Обов'язкова ідентифікація усього поголів'я;
  • Обов'язкова реєстрація потужності оператора ринку в Держпродспоживслужбі за місцем впровадження діяльності.