Про заходи запобігання появі і поширенню на Полтавщині коронавірусу 2019-nCоV

Як не допустити випадки занесення та поширення захворювань, спричинених коронавірусом    2019-nCоV, на території області, вирішували сьогодні на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на чолі з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим. У засіданні взяли участь заступники голови облдержадміністрації, на відеозв’язку були керівники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, в області визначено склад мобільних бригад для надання лікувально-діагностичної допомоги хворим на коронавірус, госпітальні бази для лікування хворих та підозрілих на 2019-nCоV.

В регіоні проведена перевірка лікувальних закладів щодо оснащення медичним обладнанням, захисним одягом, засобами захисту органів дихання, дезінфекційними засобами для роботи в умовах епідемічних ускладнень захворювання на грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію.

«У разі необхідності в області буде розгорнуто 639 інфекційних ліжок, в тому числі 241 боксоване ліжко. За потреби передбачено розмістити ще 98 окремих боксів. Надання реанімаційної допомоги на вищому рівні буде проводитися в обласній інфекційній лікарні. Для надання медичної допомоги в можливих зонах спалаху хвороби підготовлено 800 медичних працівників, в епіцентрах хвороби працюватимуть 26 фахівців лабораторного центру», – повідомив Віктор Лисак.

За його словами, хоча лікувальними закладами і поповнювався запас засобів індивідуального захисту (окуляри, рукавички, маски, захисні костюми), але ще необхідно поповнити кількість костюмів біозахисту (в наявності 412 костюмів) та респіраторів (в наявності понад 2 тис. респіраторів).

Заступник директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр» Анатолій Журавльов доповів, що люди, які знаходяться сьомий день у Нових Санжарах на обсервації, здорові. Лабораторний центр забезпечений всім необхідним для роботи. Крім бригади, яка працює в Нових Санжарах, створено ще 2 резервні бригади.

Т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко повідомив, що на сьогодні в регіональному матеріальному резерві знаходиться 2 750 штук медичних масок та близько 200 протичумних костюмів, які можна використати у необхідності. У цьому році обласна рада на поповнення матеріального резерву вже виділила 800 тис. грн.

За підсумками обговорення медикам було доручено провести розрахунки кількості медичних препаратів та засобів індивідуального захисту, які потрібні для бригад швидкого реагування.

На прохання освітян для медичних працівників закладів освіти буде проведено навчання щодо визначення чіткого алгоритму дій у випадках поширення коронавірусної інфекції.

В районах, містах та об’єднаних територіальних громадах необхідно буде провести позачергові засідання місцевих комісій техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з питань готовності причетних служб та установ до проведення протиепідемічних заходів з недопущення занесення та поширення захворюваності, викликаної коронавірусом 2019-nCoV, а також передбачити виділення додаткових коштів на закупівлю медичного обладнання, лікарських, дезінфекційних, антисептичних засобів та медичних засобів індивідуального захисту.

Підсумовуючи засідання, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов підкреслив важливість проведення роз’яснювальної роботи з населенням. Інформаційні матеріали щодо коронавірусної інфекції та заходів її профілактики повинні бути розміщені в усіх місцях з масовим перебуванням людей (вокзали, лікарні, школи, громадський транспорт тощо) в усіх містах та районах області.

Про заходи запобігання появі і поширенню на Полтавщині коронавірусу 2019-nCоV