24 лютого 2023 року – рік від того моменту, коли українці почали новий відлік свого життя. Рік, коли ми почали вчитися жити під звуки сирен, піклуватися про себе та близьких, шукати безпечні місця за кордоном або у власних помешканнях. Рік мужнього опору і стійкості  народу України, віри в непереможні Збройні Сили України.

Протягом цього року було внесено багато змін в українське законодавство, зокрема в закони України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу». Департамент з  питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської обласної військової адміністрації продовжує інформувати громадян про такі зміни та нагадує, що до 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року в Україні продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію. У зв’язку з чим військовозобов’язаним необхідно з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах.

Станом на 24 лютого 2023 року законодавством визначено перелік підстав, які звільняють від призову деякі категорії громадян України.

Військовозобов’язані, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”):

 

Категорії громадян, які не підлягають призову під час мобілізації