Наближається одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.

Цього дня у містах і селах освячують воду, а найбільш сміливі   пірнають в ополонку. Хтось прагне у такий спосіб оздоровитися, бо  вважається, що вода після освячення є найчистішою і найздоровішою, а хтось випробовує свій організм на міцність. Лікарі кожного року попереджають, що купання у крижаній воді для непідготовлених людей може мати серйозні наслідки для здоров’я. Купання у холодній воді, як для моржів, так і для новачків – це завжди стрес для організму. Радимо незагартованим людям, та тим, хто має певні проблеми зі здоров’ям, утриматися від купання та не переоцінювати власні сили!

  Як підготуватися  перед купанням в ополонці:

 • За два-три дні до купання не варто відвідувати баню чи сауну. Будь-яке теплове навантаження збільшить в’язкість крові та ризик різноманітних ускладнень.
 • А контрастний душ за 4-5 днів до занурення в ополонку (краще це робити впродовж року) буде дуже доречний. Гаряча вода має бути 37-40 градусів, а холодна – 20-22 градуси. Холодною водою обливатися не варто, бо можна підхопити застуду.
 • За дві доби варто виключити пишні застілля і перед заходом в ополонку не пити ні горілки, ні гарячого чаю. Чай буде доречним після виходу з води.
 • Перед купання не варто їсти їжу, яка довго перетравлюється – за дві години, можна з’їсти легкий овочевий суп, пісний борщ чи тушковані або запечені овочі.
 • За годину до заходу в ополонку курцям не варто курити. Коли людина курить, у неї згущується кров. Під час купання у холодній воді підвищиться тиск та, як наслідок, збільшиться навантаження на серце.

Основні правила занурення у крижану воду:

 1. Купатися варто лише в обладнаних для цього місцях, де є безпечний спуск та чергують рятувальники і медики.
 2. Перед заходом у холодну воду, необхідно зробити легку зарядку, пробіжку, а вже тоді можна спокійно зайти у воду, зануритися, вийти і не переохолодитися.
 3. Ніколи не стрибайте в ополонку, особливо вниз головою.
 4. В ополонку слід заходити не різко, а поступово. Підійти до ополонки у зручному взутті без підборів, зануритися у воду і вийти. На березі повинен чекати хтось з великим рушником, яким варто закутатися з головою.
 5. У жодному разі не можна розтирати людину, що вийшла з ополонки снігом, бо можна травмувати шкіру.
 6. Одягніть сухий одяг (варто брати вільний, щоб легше і швидше можна було одягнутися) і тоді можна випити гарячого чаю.

 

Правила безпечної поведінки на Водохреща