В області перевірили місця постійної дислокації бригади територіальної оборони

Т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін разом із робочою групою відвідав місця розміщення батальйонів територіальної оборони в Полтаві, Миргороді та Лубнах.

«Сьогодні по всій країні розгортаються бригади територіальної оборони. Разом із робочою групою оглянули місця розміщення батальйонів. Ці будівлі повинні відповідати вимогам і визначеним критеріям. Наприклад, має бути кімната для зберігання зброї та належні умови для роботи особового складу», – повідомив Дмитро Лунін

На Полтавщині бригада територіальної оборони складатиметься з 5 батальйонів і управління бригадою, які розташують у 4 районах та обласному центрі. Всі 6 підрозділів мають розміститися в пунктах постійної дислокації.

Під час робочої поїздки окреслили проблемні питання та визначили потреби у фінансуванні.

«На наступній сесії обласної ради ініціюватимемо питання про виділення коштів для забезпечення бригади тероборони. Разом із РДА і громадами шукатимемо можливості для фінансової підтримки», – наголосив Дмитро Лунін.

Командир окремої бригади територіальної оборони Полтавської області, підполковник Констянтин Калентьєв зазначив, що процес формування батальйонів в області на завершальному етапі.

«Військові частини розміщені відповідно до наказу начальника Генерального штабу у визначених місцях у межах тісної співпраці з головами райдержадміністрацій та територіальних громад», – розповів Костянтин Калентьєв.

За його словами, наразі триває укомплектування бригади особовим складом. Для того щоб приєднатися до Сил територіальної оборони, потрібно підписати контракт і проходити службу військовим (стандартний контракт з ЗСУ) або підписати контракт резервіста, без відриву від цивільного життя, але з обов’язковою участю у визначених тренуваннях/навчаннях/зборах.

Нагадаємо, що 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про основи національного супротиву», відповідно до якого в Україні розпочалося виведення Територіальної оборони зі структури Сухопутних військ в окремий рід військ Збройних Сил України. Сили територіальної оборони формуються за адміністративно-територіальним принципом: область – це бригада, район – це батальйон.

За матеріалами пресслужби Полтавської ОДА

В області перевірили місця постійної дислокації бригади територіальної оборони