У 2021 році на Полтавщині стало менше небезпечних подій, загиблих та постраждалих людей

У 2021 році на території Полтавської області сталося 5 надзвичайних ситуацій, унаслідок яких загинуло 6 людей та постраждало 16 осіб.

Також виникло 4 393 небезпечних події проти 5215 подій у 2020 році. Внаслідок небезпечних подій загинуло 297 осіб, із них 9 дітей. Постраждало 1516 осіб, у тому числі 253 дитини, врятовано 159 осіб. У 2020 році загинула 301 людина, серед яких 12 дітей, постраждало 1516 людей.

Про це повідомив на апаратній нараді в облдержадміністрації тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

За його словами, основними чинниками, які спричинили загибель людей, є:

– дорожньо-транспортні пригоди – загинуло 128 осіб (42% від загальної кількості загиблих);

– пожежі – загинуло 73 особи (24%);

– нещасні випадки з людьми на воді – загинула 51 особа (17%);

– нещасні випадки, інші (у т.ч. на виробництві) – загинули 34 особи (11%).

За минулий рік на території області скоєно 970 дорожньо-транспортних пригод із потерпілими, що на 5% менше у порівнянні з 2020 роком (1023 ДТП). Унаслідок ДТП загинуло 128 людей, травмувалося 1218 осіб.

Найбільше сталося на території області пожеж: 1393 пожежі техногенного характеру (пожежі у будівлях, на транспорті тощо), 1336 пожеж на відкритій території, 35 лісових пожеж, 10 торф’яних пожеж, 28 пожеж на сільськогосподарських угіддях.

Порівняно з 2020 роком на 6 % зросла кількість отруєнь токсичними та іншими речовинами, зокрема чадним газом. Зафіксовано 70 випадків  проти 66 у попередньому році, з них 22 випадки отруєнь чадним газом. Загинуло 17 осіб, від чадного газу – 3 людини, постраждало 96 людей.

Сталося 60 нещасних випадків з людьми на водних об’єктах, що на 8% менше ніж у попередньому році. Внаслідок нещасних випадків загинула 51 особа, у тому числі 3 дитини.

У 2021 році на території області зареєстровано 199 випадків виявлення застарілих боєприпасів, внаслідок чого знищено 2353 вибухонебезпечні предмети.

Віктор Стеблянко повідомив, що у минулому році в області відбулося командно-штабне навчання, за підсумками якого загальний рівень підготовки органів управління та сил цивільного захисту Полтавської області до дій за призначенням в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій та особливого періоду оцінено як „достатній”, а ступінь готовності територіальної підсистеми та її ланок визначено як „в основному готова до виконання завдань за призначенням”.

Із метою забезпечення виконання заходів цивільного захисту, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на території області, розроблено План основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної держаної системи цивільного захисту Полтавської області на 2021 рік та регіональну Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню на 2021-2027 роки.

Координацію діяльності територіальної підсистеми та її ланок у сфері цивільного захисту забезпечували регіональна та місцеві комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації постійно здійснюються організаційні та технічні заходи з підтримання стану готовності територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення щодо забезпечення надійного її функціонування.

Проведено 44 перевірки територіальної системи централізованого оповіщення та її місцевих ланок. Закінчено монтаж та пусконалагоджувальні роботи територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення.

Розроблені положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення в 41 територіальній громаді. Створено місцеву систему оповіщення в м.Горішні Плавні.

За підсумками перевірок технічний стан готовності територіальної системи централізованого оповіщення області дозволяє застосовувати її за призначенням. Віктор Стеблянко зазначив, що необхідно активізувати роботу з побудови місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення. Проєкт реалізовуватиметься на умовах співфінансування з місцевих та обласного бюджетів.

В області проінвентаризовано 882 захисні споруди, 767 захисних споруд готові (обмежено готові)  до використання за призначенням.

У 2021 році проводилась робота по накопиченню регіонального та місцевих матеріальних резервів. Проведено уточнення номенклатур регіонального та місцевих матеріальних резервів з урахуванням виникнення надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.

У 2021 році регіональний матеріальний резерв поповнено на 1 млн. грн. Станом на 01.01.2022 року створено регіональний матеріальний резерв на суму 5349200 грн, що становить 98,4% від затвердженої номенклатури,  місцевих матеріальних резервів накопичено на 40,6 %.

Призов громадян на строкову військову службу у 2021 році виконано на 100%. План відправок молодого поповнення у війська протягом призовних кампаній у минулому році виконано на 100%. Усього впродовж 2021 року відправлено для проходження строкової військової служби до лав Збройних Сил України та інших військових формувань 1064 особи.