На апаратній нараді говорили про готовність області діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій  та можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки

31 січня на апаратній нараді в облдержадміністрації обговорили повноваження центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки.

Доповідали керівники Управління СБУ в Полтавській області, ГУ НП в Полтавській області, ГУ ДСНС України у Полтавській області, Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації, командири військових частин.

Тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту з питань оборонної роботи цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко зазначив, що система оповіщення, яка є основою безпеки громадян,  перебуває в готовності до використання за призначенням.

За його словами, в області побудована сучасна територіальна автоматизована система централізованого оповіщення, яка взаємодіє з місцевою автоматизованою системою централізованого оповіщення, побудованою в м.Горішні Плавні.

Сучасна система оповіщення створена з використанням цифрових технологій, управління електросиренами здійснюється каналами FM та GSM, електроживлення кінцевих блоків забезпечується від вбудованих сонячних та акумуляторних батарей.

Віктор Стеблянко зауважив, що територіальним громадам необхідно пришвидшити роботу з побудови сучасних місцевих автоматизованих систем оповіщення.

В області є достатньо захисних споруд. Усі підприємства, які будуть виконувати завдання в особливий період, ними забезпечені. Для населення є найпростіші укриття – підвали в звичайних будинках.

На випадок руйнування греблі Кременчуцької гідроелектростанції, внаслідок чого у зону катастрофічного затоплення потрапить 70 населених пунктів та майже 200 тис. людей, в області відпрацьовані плани евакуації та проведена робота з визначення безпечних районів на території Полтавської та Кіровоградської областей.

Стан накопичення регіонального матеріального резерву складає 98,4% від затвердженої номенклатури. Придбано майже 30 тонн паливно-мастильних матеріалів. Передбачена можливість розгортання наметового містечка на 300 осіб з усім необхідним.

«Нагадую про те, що 17 березня 2014 року в країні був введений особливий період і він продовжується на сьогоднішній день. Тож відповідні навчання і тренування проводяться регулярно. Наразі цивільний захист області до дій за призначенням в умовах погіршення військово-політичної обстановки готовий», – підсумував Віктор Стеблянко.

На апаратній нараді говорили про готовність області діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки