Заклади освіти області перейдуть на дистанційну форму навчання

Про переведення закладів освіти області на дистанційну форму навчання у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації, пов’язаної із COVID-19, вирішували сьогодні на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

Виконувач обов’язків генерального директора ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Андрій Хайлов повідомив, що за останню добу в області зафіксовано 903 випадки захворювання на COVID-19, циркулюють штами «Омікрон» та «Дельта».

За третій тиждень цього року захворюваність серед всього населення області зросла на 40%. Разом з тим  темпи зростання захворюваності дітей значно перевищують темпи зростання серед інших вікових груп. Так, у дітей за останній тиждень захворюваність зросла більше ніж у 2,5 рази. Наразі на Полтавщині хворіють 557 дітей, серед них – 443 дитини шкільного віку.

Виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк підтвердила зростання захворюваності серед школярів і зазначила, що за останню добу захворіли 90 учнів, 3956 дітей та 178 класів пішли на самоізоляцію. На дистанційну форму навчання переведено 10 закладів.

Також повідомила, що у зв’язку зі стрімко зростаючим показником захворюваності на COVID-19 у деяких регіонах Міністерство освіти і науки України надало рекомендації засновникам і керівникам навчальних закладів запровадити дистанційне навчання для учнів 5-11 класів.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака, серед дітей також збільшується і рівень захворюваності на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції.

Тож за результатами доповідей та з урахуванням обговорення регіональна комісія з питань ТЕБ і НС рекомендувала засновникам та керівникам закладів освіти області з 31 січня по 12 лютого перевести на дистанційне навчання учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти.

З 31 січня по 12 лютого у закладах професійної (професійно-технічної) освіти організувати перехід на навчання за дистанційною або змішаною формою з внесенням відповідних змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять.

З 31 січня по 25 лютого у закладах фахової передвищої, вищої освіти усіх форм власності та сфер управління запровадити дистанційне навчання.

Вихованцям дошкільної освіти, учням спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти дозволити відвідувати заклади освіти з дотриманням всіх протиепідемічних заходів.

Заклади освіти області перейдуть на дистанційну форму навчання