Державна комісія з питань ТЕБ та НС провела штабне тренування з керівним складом органів управління цивільного захисту

25 січня під керівництвом Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося штабне тренування з керівним складом органів управління територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту.

Керівники Полтавської області, департаментів, управлінь  долучилися до засідання в режимі відеоселектору.

Учасники тренування розглянули організацію заходів цивільного захисту та забезпечення сталого функціонування галузей економіки, об’єктів життєзабезпечення населення в умовах підвищення загроз та ризиків виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки.

Т.в.о. голови ДСНС України Сергій Крук розповів про повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки, про завдання із забезпечення належної організації заходів цивільного захисту. Звернув увагу на важливості створення підрозділів з питань цивільного захисту в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, адже вони забезпечують реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту, а також підкреслив необхідність відпрацювання алгоритмів взаємодії у разі ускладнення обстановки. З метою відпрацювання взаємодії в областях треба провести штабні тренування органів управління і сил цивільного захисту щодо дій в умовах різних надзвичайних ситуацій.

Керівники профільних міністерств доповіли про забезпечення сталого функціонування галузей економіки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій та можливого ускладнення воєнно-політичної обстановки. Зокрема, безпеки ядерно-промислового, нафтогазового та вугільно-промислового комплексів, безпеки на інфраструктурних об’єктах, у сфері експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства,  об’єктів і систем життєзабезпечення населення (електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення) тощо.

Також заслухали голів деяких обласних державних адміністрацій щодо оповіщення, укриття населення в захисних спорудах тощо.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив на необхідності перевірити системи оповіщення, готовність захисних споруд, наявність засобів індивідуального захисту та звернув увагу на посилення спроможності сил цивільного захисту.