На засіданні з питань ТЕБ і НС розглянули стан забезпечення медичних закладів з відділеннями  інтенсивної терапії автономними джерелами електропостачання

20 січня в облдержадміністрації в режимі відеоселектору відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке провів виконувач обов’язків голови облдержадміністрації Максим Калінін.

На засіданні розглянули стан виконання протокольних рішень комісії щодо недопущення відключення закладів охорони здоров’я регіону від електропостачання, в першу чергу тих, що мають відділення інтенсивної терапії.

За словами заступника начальника Управління житлово-комунального господарства та енергетики облдержадміністрації Тетяни Семенової, автономними джерелами електропостачання забезпечені 53 заклади охорони здоров’я зі стаціонарними відділеннями, з яких 22 – «ковідні». 37 з них вмикаються  автономно та 16 – в ручному режимі.

З метою запобігання порушення режиму роботи об’єднаної енергосистеми України щорічно підрозділами АТ «Полтаваобленерго» складаються графіки обмеження електричної енергії та електричної потужності, що погоджуються з облдержадміністрацією та об’єднаною енергосистемою України  і які діють з 1 жовтня поточного року до 1 жовтня наступного.

Тетяна Семенова повідомила, що до графіків обмеження споживання електричної енергії та потужності на 2021-2022 роки не було внесено жодного закладу охорони здоров’я.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак зазначив, що «ковідні» заклади та ті, які надають допомогу хворим на COVID-19, зобов’язані мати повністю автоматичне підключення до джерел автономного живлення. Він попросив голів райдержадміністрацій та територіальних громад звернути увагу на це питання.

На засіданні вирішили, що у лікарняних закладах області, особливо тих, які в своєму складі мають відділення чи палати інтенсивної або реанімаційної допомоги, а також надають допомогу пацієнтам з COVID-19, необхідно провести штабні тренування щодо дій в умовах припинення електропостачання з основних джерел (перепідключення до альтернативних ліній живлення, запуск електрогенераторів тощо). Також необхідно відпрацювати питання взаємодії з територіальними підрозділами Головного управління ДСНС у Полтавській області та електропостачальними компаніями щодо дій в умовах  припинення електропостачання з основних джерел живлення.

На засіданні з питань ТЕБ і НС розглянули стан забезпечення медичних закладів з відділеннями інтенсивної терапії автономними джерелами електропостачання