На нараді в облдержадміністрації обговорили дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику

22 листопада на апаратній нараді в облдержадміністрації т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів про дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику, зокрема у закладах соціальної сфери.

Віктор Стеблянко повідомив, що в області за останні 10 років пожеж в готелях, пансіонатах, хостелах, закладах соціальної сфери не зафіксовано, але взагалі в Україні ситуація з пожежами у цих закладах є досить складною.

Згідно з Планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік протягом поточного року проведено 30 планових перевірок готелів, пансіонатів та хостелів. В ході проведення планових та позапланових перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 150 посадових осіб.

Відповідно до рішення регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 10 вересня 2021 року проведено комісійні перевірки 14 закладів державної системи соціального захисту населення та 18 закладів недержавного сектору на предмет додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки та готовності безпечного функціонування в осінньо-зимовий період.

Віктор Стеблянко повідомив, що в ході перевірок закладів системи соціального захисту населення взагалі не виявлено порушень протипожежної безпеки у Новосанжарському та Зіньківському дитячих будинках-інтернатах, Пирятинському та Рашівському  психоневрологічних будинках-інтернатах, Хорольському будинку-інтернаті для людей похилого віку. Усунення порушень протипожежної безпеки у деяких будинках-інтернатах системи соціального захисту затримується через відсутність належного фінансування, необхідного для впровадження систем протипожежного захисту та проведення вогнезахисної обробки дерев’яних будівельних конструкцій.

Дещо гірший стан справ у закладах соціального захисту недержавного сектору. Відсутність належної законодавчої бази не дозволяє здійснювати контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, які використовують спрощену систему оподаткування обліку та звітності, а також контролювати стан забезпечення пожежної безпеки на об’єктах, які функціонують у приватному житловому секторі.

Для покращення стану протипожежної безпеки об’єктів соціальної сфери на нараді було вирішено доручити керівникам райдержадміністрацій, територіальних громад спільно з підрозділами Національної поліції постійно проводити роботу з виявлення на підпорядкованих територіях організацій та суб’єктів господарювання, що надають соціальні послуги, та вживати стосовно них заходи впливу щодо безумовного виконання заходів пожежної безпеки під час надання ними соціальних послуг.