На нараді в облдержадміністрації обговорили дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику

22 листопада на апаратній нараді в облдержадміністрації т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко доповів про дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику, зокрема у закладах соціальної сфери.

Віктор Стеблянко повідомив, що в області за останні 10 років пожеж в готелях, пансіонатах, хостелах, закладах соціальної сфери не зафіксовано, але взагалі в Україні ситуація з пожежами у цих закладах є досить складною.

Згідно з Планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік протягом поточного року проведено 30 планових перевірок готелів, пансіонатів та хостелів. В ході проведення планових та позапланових перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 150 посадових осіб.

Відповідно до рішення регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 10 вересня 2021 року проведено комісійні перевірки 14 закладів державної системи соціального захисту населення та 18 закладів недержавного сектору на предмет додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки та готовності безпечного функціонування в осінньо-зимовий період.

Віктор Стеблянко повідомив, що в ході перевірок закладів системи соціального захисту населення взагалі не виявлено порушень протипожежної безпеки у Новосанжарському та Зіньківському дитячих будинках-інтернатах, Пирятинському та Рашівському  психоневрологічних будинках-інтернатах, Хорольському будинку-інтернаті для людей похилого віку. Усунення порушень протипожежної безпеки у деяких будинках-інтернатах системи соціального захисту затримується через відсутність належного фінансування, необхідного для впровадження систем протипожежного захисту та проведення вогнезахисної обробки дерев’яних будівельних конструкцій.

Дещо гірший стан справ у закладах соціального захисту недержавного сектору. Відсутність належної законодавчої бази не дозволяє здійснювати контроль за діяльністю суб’єктів господарювання, які використовують спрощену систему оподаткування обліку та звітності, а також контролювати стан забезпечення пожежної безпеки на об’єктах, які функціонують у приватному житловому секторі.

Для покращення стану протипожежної безпеки об’єктів соціальної сфери на нараді було вирішено доручити керівникам райдержадміністрацій, територіальних громад спільно з підрозділами Національної поліції постійно проводити роботу з виявлення на підпорядкованих територіях організацій та суб’єктів господарювання, що надають соціальні послуги, та вживати стосовно них заходи впливу щодо безумовного виконання заходів пожежної безпеки під час надання ними соціальних послуг.

 

 

На нараді в облдержадміністрації обговорили дотримання заходів протипожежної безпеки на об’єктах підвищеного ризику