Залізниця – місце підвищеної небезпеки

Залізниця завжди була місцем підвищеної небезпеки i невміння поводитися на коліях, бажання скоротити шлях, зайва поспішність, неуважність при проході залізничних колій, ігри поблизу поїзда, що наближається, найчастіше призводять до трагічних наслідків.

Працівники АТ «Укрзалізниця» застерігають громадян від спроб незаконного втручання у діяльність залізничного транспорту i попереджають, що ці спроби не тільки спричиняють затримки pyxy пасажирських i вантажних поїздів, а й можуть викликати аварійну ситуацію, небезпечну для життя i здоров’я як пасажирів, так i працівників магістралі, призводять до значних витрат на відновлення зіпсованого чи розукомплектованого майна, але й передбачають  адміністративну та кримінальну відповідальність винних.

Відповідальність за несанкціоноване втручання у роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України та Кодексу України про кримінальні порушення.

Так, ст. 277 KK України передбачає відповідальність   за   пошкодження   шляхів   сполучення   i транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування aбo пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв’язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда aбo порушило нормальну роботу транспорту, aбo створило небезпеку для життя людей.

Залізничники просять звертати увагу дорослих  на поведінку дітей поблизу залізничних колій. Адже діти часто влаштовують ігри поблизу залізничних колій,  перебігають в неустановлених місцях, кидають каміння в поїзди, займаються накладанням сторонніх предметів на колію.

Залізниця – місце підвищеної небезпеки