На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС обговорили додаткові обмежувальні заходи

9 листопада відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке в режимі відеоселектору провів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

На засіданні розглянули наступні питання:

1. Про епідемічну ситуацію на території області, пов’язану з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, та необхідність запровадження додаткових контролюючих та обмежувальних заходів.

2. Про недопущення відключення від електропостачання закладів охорони здоров’я області.

Директор Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації Віктор Лисак зазначив, що ситуація в області щодо захворювання на COVID-19 є складною, рівень захворюваності постійно зростає. Лише за останню добу зафіксовано 1182 нових випадки захворювання. Область вже перевищує показник рівня госпіталізацій. Крім цього, збільшується завантаженість ліжок з киснем. За словами Віктора Лисака, сьогодні цей показник сягає 61,3 %. До межі «червоної» зони залишилося лише 4 %.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зауважив, що маємо вживати всіх необхідних заходів, щоб зберегти «помаранчевий»  рівень епіднебезпеки, який наразі діє в області.

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення регіональна комісія вирішила рекомендувати територіальним громадам у разі наявності ознак, а саме:

– кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх семи днів на території окремої територіальної громади перевищує 70;

– кількість виявлених нових випадків COVID-19 протягом останніх семи днів перевищує кількість випадків за аналогічний період на 50 та більше відсотків –

рішеннями місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій встановити додаткові посилені обмежувальні протиепідемічні заходи стосовно перевезень пасажирів усіма видами громадського транспорту, зокрема запровадити допуск у транспорт за COVID-сертифікатами, у разі негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 чи  довідки про нещодавно перенесену хворобу.

Полтавській і Кременчуцькій міським територіальним громадам необхідно забезпечити щоденний посилений контроль за дотриманням протиепідемічних заходів при перевезеннях пасажирів усіма видами громадського транспорту на території громад.

Облдержадміністрації, райдержадміністраціям та територіальним громадам доручено створити групи для проведення комісійних перевірок з дотримання протиепідемічного режиму суб’єктами господарювання і громадянами. Перевірятимуть дотримання вимог на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, об’єктах громадського харчування, у закладах розміщення (готелях, хостелах, кімнатах відпочинку), в установах, які передбачають приймання відвідувачів, закладах дошкільної, загальної середньої, професійної, вищої, позашкільної освіти, на підприємствах у галузі транспорту, а також у громадських місцях.

Також на засіданні обговорили питання щодо недопущення відключення від електропостачання закладів охорони здоров’я області.

Для цього було вирішено зобов’язати керівників АТ «Полтаваобленерго», ТОВ «Полтаваенергозбут» та всіх інших постачальників електроенергії не допускати відключення від електропостачання закладів охорони здоров’я, особливо тих, які в своєму складі мають відділення або палати інтенсивної чи реанімаційної допомоги, а також надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації має надати до АТ «Полтаваобленерго» перелік закладів охорони здоров’я області, особливо тих, які в своєму складі мають відділення або палати інтенсивної та реанімаційної допомоги, для врахування потреб таких закладів при проведенні аварійно-ремонтних та планових ремонтних робіт.

Райдержадміністраціям спільно з територіальними громадами та постачальниками електричної енергії на підвідомчих територіях необхідно розробити районні алгоритми забезпечення закладів охорони здоров’я джерелами альтернативного електропостачання.