Проведено штабне тренування з органами управління цивільного захисту щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду

25 жовтня в облдержадміністрації відбулося штабне тренування з органами управління цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду.

Штабне тренування в режимі відеоконференції провів т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

Участь у ньому взяли керівний склад, структурні підрозділи та фахівці органів управління цивільного захисту Полтавської області, керівники територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту, члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Тренування провели з метою набуття практичних навичок, необхідних для виконання завдань щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації в умовах осінньо-зимового періоду, забезпечення злагодженості дій органів управління.

Під час тренування було відпрацьовано дві ввідні, які максимально наближені до реальних умов.

Так, згідно з другою ввідною, у результаті різкого погіршення погодних умов на території Полтавської області призупинено рух на окремих ділянках доріг державного та місцевого значення, ускладнено рух міського електротранспорту, виникли чисельні аварії на електричних мережах, внаслідок чого порушено роботу систем теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Найбільшого впливу стихії зазнали Полтавський та Кременчуцький райони. Автомобільне сполучення відсутнє між 57 населеними пунктами.

На тренуванні заслухали представників спеціалізованих служб, Кременчуцької, Полтавської райдержадміністрацій про їхню готовність діяти під час виникнення цієї надзвичайної ситуації.

Всі учасники тренування мали змогу відпрацювати порядок дій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням погодних умов, а також виконати навчальні завдання за отриманими ввідними.

Обговорили важливість поповнення місцевих матеріальних резервів паливно-мастильними матеріалами, звернули увагу на необхідність вчасно розчищати автошляхи, превентивно посипати піском або сіллю проблемні місця на дорогах, у разі потреби завчасно перекривати окремі ділянки доріг, аби уникнути заторів та ускладнення ситуації.

Як повідомив т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко, перекривати рух на дорогах у разі надзвичайних ситуацій має право Служба автомобільних доріг у Полтавській області та ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» за погодженням з головою облдержадміністрації.

Наприкінці Віктор Стеблянко зазначив, що подібні тренування мають провести також райдержадміністрації і територіальні громади області.

Проведено штабне тренування з органами управління цивільного захисту щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду