З керівниками та фахівцями територіальних громад Полтавського району провели заняття з цивільного захисту

6 жовтня для голів міських, селищних та сільських рад, керівників структурних підрозділів з питань цивільного захисту райдержадміністрації та територіальних громад Полтавського району фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області та Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації організували заняття з цивільного захисту.

Захід провели з метою надання допомоги керівному складу новостворених адміністративно-територіальних одиниць у побудові дієвої системи цивільного захисту та на виконання рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 травня 2021 року.

У своєму виступі т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації Віктор Стеблянко підкреслив важливість та актуальність таких занять для керівників та фахівців територіальних громад і райдержадміністрації, адже питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи залишається однією з основних функцій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Віктор Стеблянко розповів про стан техногенно-екологічної безпеки в області, територіальну систему централізованого оповіщення, регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області тощо.

Також учасники занять розглянули законодавчі та нормативно-правові акти, що регулюють сферу цивільного захисту, принципи утворення та забезпечення функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони та Центрів безпеки, планування діяльності у сфері цивільного захисту, створення та використання матеріального резерву. Обговорили організацію заходів з евакуації людей та матеріальних цінностей, укриття населення у сховищах тощо.

Наступні заняття будуть проводитися для керівників і фахівців інших районів.