Президент вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України

Президент України підписав відповідний Указ № 483/2021.

Документом визначається термін продовження військової служби за контрактом. Зазначається, що на 5 років для старшинського, офіцерського складу та на 10 років для льотного офіцерського складу, вкладається контракт з курсантами і слухачами курсів, у яких відсутнє звання.

Строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом для осіб рядового складу – на 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу – на строк від 3 до 5 років.

Для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута (раніше – солдата (матроса)), а для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта (раніше – лейтенанта, в окремих випадках – молодшого лейтенанта).