Протягом тижня в області сталося 53 небезпечні події, внаслідок яких загинуло 5 осіб

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області протягом тижня, доповів сьогодні на апаратній нараді в облдержадміністрації т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

Так, за останній тиждень (з 20 по 26 вересня) на території області сталися 53 небезпечні події, унаслідок яких загинуло 5 осіб, постраждали 24 особи, з них 4 дитини та було врятовано 6 людей.

Протягом тижня виникли 23 пожежі, під час яких було врятовано 3-х осіб.

Загалом під час пожеж у цьому році загинуло 48 осіб проти 42 осіб у минулому році. Постраждало 38 людей, що на 17% менше, ніж у минулому році (46 осіб).

Протягом тижня тривало гасіння торф’яної пожежі загальною площею 15 га, яка виникла 14 вересня на території Національного природного парку „Нижньосульський”, поблизу с. Тукали Оболонської сільської громади Кременчуцького району. Станом на 26 вересня залишилось ліквідувати горіння на площі 9 га.

За тиждень на автошляхах області сталося 17 дорожньо-транспортних пригод, під час яких загинуло 4 особи, постраждало – 22, у тому числі 1 дитина.

Кількість дорожньо-транспортних пригод із початку року становить  521 випадок, що на 11% менше, ніж у минулому році    (588 ДТП). З початку року внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинуло 76 осіб та постраждало 649 людей.

Зафіксовано 8 випадків виявлення застарілих боєприпасів. Із початку року сталося 150 випадків виявлення застарілих боєприпасів, що на 10% менше порівняно з минулим роком (166 випадків).

На Полтавщині сталося 5 нещасних випадків, із них 2 – під час виконання трудових обов’язків. У результаті нещасних випадків загинула 1 особа, постраждало – 2, врятовано – 3 особи.

Віктор Стеблянко зауважив, що з початком опалювального періоду починає зростати кількість випадків отруєння чадним газом. Тому перед початком опалювального сезону необхідно перевірити стан димохідних та вентиляційних каналів та дотримуватися правил безпеки при користуванні газових приладів.

Загалом із початку року виникла 3071 небезпечна подія, у тому числі 3 надзвичайні ситуації, що на 25% менше порівняно з минулим роком (4086 небезпечних подій, із них 5 надзвичайних ситуацій). Загинуло 205 осіб, із них 6 дітей), що на 8% більше, ніж у минулому році (189 осіб, із них 7 дітей). Постраждало 876 осіб, серед них 152 дитини, що на 17% менше порівняно з минулим роком (1055 осіб, із них 186 дітей).