На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС обговорили стан поводження з непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин, готовність до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій під час опалювального сезону та на об’єктах критичної інфраструктури

9 вересня в режимі відеоконференції відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів Міністр розвитку громад та територій, перший заступник голови Державної комісії Олексій Чернишов.

На засіданні розглянули ряд питань:

І. Про стан поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин.

ІІ. Про стан готовності центральних і місцевих органів виконавчої влади до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури, у тому числі забезпечення сталої роботи транспортної інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

ІІІ. Про стан готовності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021- 2022 року.

За словами заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва, в Україні залишається понад 8 тисяч тонн  непридатних хімічних засобів захисту рослин на території 16–ти областей.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив, що у Полтавській області до 2013 року налічувалося 1 509 тонн заборонених, невідомих та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. За рахунок обласного бюджету було утилізовано понад 1 052 тонни та за рахунок державного бюджету – 456 тонн.

Після проведеного аудиту у 2020 році на території області залишається на зберіганні 54,1 тонн непридатних отрутохімікатів.

«На сесії Полтавської обласної ради від 08 липня 2021 було виділено  6 млн грн на утилізацію непридатних хімічних засобів захисту рослин, було оголошено тендер і до кінця року ми плануємо всю цю кількість утилізувати», – зазначив Олег Синєгубов.

Крім цього, голова облдержадміністрації озвучив проблемні питання, з якими неодноразово звертались до Фонду державного майна України, але безрезультатно.

Так, на території ДП «Полтавське управління геофізичних робіт» у м. Полтава знаходяться 49 джерел іонізуючого випромінювання. Дане підприємство на сьогодні не веде жодної економічної діяльності, на підприємстві відсутнє керівництво, виробничі території не охороняються. З березня 2021 року підприємство перебуває в оперативному управління Фонду державного майна України.

Більше 153 тис. кг соляної кислоти знаходиться на території ДП «Лохвицький спиртовий комбінат», що знаходиться у м. Заводське Миргородського району. На сьогодні підприємство знаходиться в оперативному управлінні Фонду державного майна України.

На території колишнього підприємства ДП «ВО «Знамя», що знаходиться в м. Полтава, зберігаються високотоксичні хімічні та вибухові речовини. Дане підприємство перебуває в стадії банкрутства.

Тож для вирішення даних питань буде надано відповідне доручення Державної комісії з питань ТЕБ та НС Фонду державного майна України.

Також голова облдержадміністрації Олег Синєгубов доповів і про стан готовності до опалювального сезону 109 мікрорайону. Це питання знаходиться на контролі Міністерства розвитку громад та територій України і буде незабаром виноситися на засідання профільної комісії.