Про підбиття підсумків функціонування системи цивільного захисту області за 2019 рік та завдання на 2020 рік

17 лютого на нараді в голови облдержадміністрації відбулося підбиття підсумків функціонування системи цивільного захисту області за 2019 рік та визначено завдання на 2020 рік.  «У минулому році на території області сталося 10 надзвичайних ситуацій, з них: 4 – місцевого рівня та 6 – об’єктового рівня, що на 6 НС більше ніж у 2018 році. Внаслідок надзвичайних ситуацій загинуло 19 осіб, постраждало 2 людей», – повідомив начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Віктор Стеблянко.

Крім того, у 2019 році сталася 4151 небезпечна подія, що на 16 % більше показника 2018 року. Внаслідок небезпечних подій: – загинуло 309 осіб, з них 13 дітей, що на 2% менше ніж у 2018 році; – постраждало 1377 осіб, з них 246 дітей, що на 0,3% більше ніж у 2018 році; – врятовано 317 осіб, з них 32 дитини. Найбільше небезпечних подій виникло у м. Полтаві, Полтавському районі, м.Кременчуці, Кременчуцькому, Гадяцькому, Лубенському, Лохвицькому та Зіньківському районах. Найменшу кількість небезпечних подій зареєстровано в м.Гадячі, Машівському, Диканському та Чорнухинському районах.

Загальний аналіз виникнення в області надзвичайних ситуацій та небезпечних подій показує, що основними чинниками, які спричинили загибель людей є: дорожньо-транспортні пригоди – загинуло 115 людей (35 % від загальної кількості загиблих); пожежі – загинуло 86 людей (26 % від загальної кількості загиблих); нещасні випадки з людьми на воді – загинули 63 людини (19 % від загальної кількості загиблих); нещасні випадки інші (у т.ч. на виробництві) – загинуло 49 людей (15 % від загальної кількості загиблих).

У зв’язку з тривалим посушливим періодом у 2019 році збільшилась кількість природних пожеж. Так, на території області виникло 28 лісових пожеж, внаслідок яких вигоріло 24 га лісової підстилки, 48 пожеж на торфовищах, внаслідок чого вигоріло 169 га поверхових покладів торфу, 47 пожеж на сільськогосподарських угіддях.

Протягом 2019 року сталося 77 випадків отруєнь людей токсичними та іншими речовинами (чадним і природним газом, побутовою хімією, медикаментозні та інші хімічні отруєння тощо). Віктор Стеблянко проінформував, що збільшення загальної кількості загиблих людей – із 322 до 328 насамперед відбулося через збільшення кількості різних нещасних випадків, а саме: на залізниці, під час виконання трудових обов’язків, падіння з висоти, травмування бурульками, ураження електричним струмом тощо. Внаслідок таких нещасних випадків загинуло 49 людей (з них 5 дітей), що на 48% більше ніж у 2018 році, травмовано 236 людей (з них 55 дітей).

У 2019 році в області було обліковано 225 місць відпочинку населення на воді, в тому числі 103 обладнаних для купання та 122 місця стихійних. Кількість обладнаних місць масового відпочинку населення на воді є недостатньою і збільшення таких місць є одним з пріоритетних завдань на поточний рік.

Значну увагу у 2019 році приділялось готовності до використання за призначенням захисних споруд цивільного захисту та проведення їх технічної інвентаризації. «Протягом 2019 року проведено перевірки всіх 1389 захисних споруд. 58% з них – готові та обмежено готові до використання. 42% не готові до використання, серед них є захисні споруди, які такими ніколи і не були, їх помилково взяли на облік», – розповів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

Введена в дослідну експлуатацію територіальна автоматизована система централізованого оповіщення, здійснюється нарощування її можливостей. На здійснення реконструкції територіальної системи оповіщення реалізовано 441,2 тис. грн. Місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проводяться підготовчі заходи щодо здійснення реконструкції місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення, а саме готуються рішення для побудови систем оповіщення, вносяться зміни до місцевих програм з метою здійснення необхідного фінансування, відпрацьовуються вихідні параметри та технічні завдання для замовлення проектів. В 2020 році заплановано підключення двох місцевих систем до територіальної системи оповіщення.

Серед пріоритетних завдань на 2020 рік, окрім створення сучасних місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення та збільшення кількості обладнаних місць відпочинку на воді, визначено виконання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей, підвищення рівня профілактичної роботи із запобігання дорожньо-транспортним пригодам, пожежам та нещасним випадкам на воді, очищення території колишнього військового полігону „Яреськи” від вибухонебезпечних предметів.