Осінній призов: в області провели тематичне заняття

Порядок організації та проведення осіннього призову 2021 року обговорили сьогодні під час брифінгу та інструкторсько-методичного заняття, які провели в Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Участь у заході взяли заступник облдержадміністрації, голова обласної призовної комісії Євген Греков, заступник директора Департаменту – начальник управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Геннадій Безуглий, військовий комісар Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Дмитро Губський, члени обласної призовної комісії, голови районних та міських призовних комісій, начальники районних та міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Заступник голови облдержадміністрації, голова обласної призовної комісії Євген Греков зазначив, що Полтавська область на 100% виконала завдання з весняного призову, але була і низка проблемних моментів. «Щоб осінній призов пройшов без затримок та ускладнень, необхідно обговорити всі проблемні питання, які виникають на місцях, та вирішити їх. Для цього потрібна взаємодія керівників органів місцевого самоврядування, відповідальних осіб в територіальних громадах, військових комісаріатів, райдержадміністрацій, поліції», – зауважив Євген Греков.

На занятті підбили підсумки весняного призову 2021 року. Заступник військового комісара – начальник сектору комплектування Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Владислав Литовченко повідомив, що під час весняного призову до лав Збройних Сил України та інших формувань направили 544 людини, що складає 100% до плану. Найкраще спрацювали призовні комісії Кременчуцького і Полтавського районів, міст Кременчука та Полтави.

На занятті розповіли про стан підготовки до проведення цьогорічного осіннього призову в усіх районах області.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» на території області створені районні (міські) призовні комісії в 4-х районах (Полтавському, Кременчуцькому, Лубенському та Миргородському) та містах обласного значення.

Під час осіннього призову з урахуванням резерву до обласного збірного пункту планується відправити 755 призовників, а саме:

– до Збройних Сил України – 370 чоловік;

– до Національної гвардії України – 245 осіб;

– до Державної прикордонної служби – 112 призовників;

– до Державної служби спеціального транспорту України – 28 людей.

Осінній призов відбуватиметься у два етапи. Протягом перших двох тижнів жовтня планується направити до 48% призовників від планового завдання.

З 1 листопада по 3 грудня – 52% осіб від планового завдання.

За словами Владислава Литовченка, призиватимуть жителів усіх районів віком від 18 до 27 років, які не мають проблем зі здоров’ям та права на відстрочку. Чоловіки, які мають повну вищу освіту, служитимуть рік, інші – 18 місяців.

Учасники заняття розглянули питання з оповіщення, проведення медичних комісій, взаємодії з органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами щодо забезпечення заходів призову, обговорили шляхи вирішення проблемних питань.

Крім цього, присутні мали змогу ознайомитися зі зразками сучасного військового обмундирування військовослужбовця строкової служби.

Осінній призов: в області провели тематичне заняття