В облдержадміністрації обговорили актуальні питання цивільного захисту

В завершальний  день командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту Полтавської області в облдержадміністрації провели виїзне заняття щодо реалізації заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період.

У занятті взяли участь представники ДСНС України, голова облдержадміністрації та його заступники, голови та заступники голів райдержадміністрацій, керівники спеціалізованих служб цивільного захисту, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та голови територіальних громад (в режимі відеоконференції).

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов подякував керівництву МВС України та ДСНС України за співпрацю, за методичну та практичну допомогу, яку надали області за три дні командно-штабних навчань. Голова облдержаміністрації відзначив роботу і комунікацію структурних підрозділів облдержадміністрації, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Зазначив, що ті недоліки, які є, необхідно прийняти та у стислі терміни проаналізувати, опрацювати і не допустити їх у подальшому.

Керівник навчань – директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергій Парталян розповів про мету проведення заняття, відзначив важливість доведення інформації про організацію цивільного захисту в умовах адміністративно-територіальної реформи, внаслідок якої територіальним громадам  надано багато повноважень у сфері цивільного захисту.

Сергій Парталян зауважив, що організація гасіння пожеж та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій – це насамперед повноваження органів місцевого самоврядування.

На занятті представники ДСНС України розповіли учасникам зібрання про органи управління та сили цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної держаної системи цивільного захисту, про повноваження місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту. Обговорили завдання та функції структурного підрозділу з питань цивільного захисту та функції штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області ознайомили присутніх з діяльністю комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, з оповіщенням та інформуванням населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Розповіли про органи з евакуації, планування та проведення заходів з евакуації людей, матеріальних і культурних цінностей, про матеріальний резерв для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, підготовку до дій у надзвичайних ситуаціях керівного складу  і фахівців органів управління та сил цивільного захисту  та організацією навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

В облдержадміністрації обговорили актуальні питання цивільного захисту