На спільному засіданні регіональної та місцевої комісій з питань ТЕБ і НС визначали порядок дій під час навчальної надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із затопленням

В області триває другий день командно-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту Полтавської області.

У межах навчань 7 липня в режимі відеоселектору заступник голови облдержадміністрацїі Євген Греков провів спільне засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області та місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кременчуцької міської територіальної громади.

Вирішували навчальну надзвичайну ситуацію у Кременчуцькій міській територіальній громаді, пов’язану з форсованим спрацюванням Кременчуцького водосховища і виникненням надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із затопленням.

За інформацією начальника Полтавського обласного центру з гідрометеорології Ігоря Замирайла протягом доби 6 липня 2021 року по всій території області відмічався сильний дощ, кількість опадів склала від 50 до 79 мм. Це спричинило підйом рівнів води в річках області на 1,5 м.

Така ж погода унаслідок впливу Чорноморського циклону буде формуватися і впродовж 7-8 липня. Очікується надзвичайно сильний дощ з кількістю опадів більше 80 мм, грози, град, шквали з поривами вітру 25-30 м/с, що є стихійним метеорологічним явищем ІІІ рівня і відповідає червоному рівню небезпеки.

Ці погодні умови складають загрозу виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з необхідністю форсованого спрацювання Кременчуцької ГЕС з подальшим швидким надходженням великої маси води в акваторію Кам’янського водосховища.

Виконувачка обов’язків начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ірина Таран зазначила, що внаслідок сильних злив рівень води у Кременчуцькому водосховищі наблизився до форсованих відміток. З метою недопущення прориву греблі з утворенням хвилі прориву та катастрофічного затоплення територій йде також аварійне спрацювання Канівського водосховища. Ірина Таран розповіла про обов’язкові регламентні дії оперативного чергового по Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області.

Обов’язково попереджаються про роботу в умовах надзвичайної ситуації всі підрозділи Регіонального центру водних ресурсів у Полтавській області (дільниці, насосні станції), орендарі та власники гідротехнічних споруд на середніх річках, а також партнери із сільськогосподарських агрохолдингів, що проводять полив сільськогосподарських угідь. Повідомляються про необхідність чергувань, контролю енергозабезпечення і зв’язку, проведення відкачок, перекачок води, підвозу палива тощо.

На засіданні доручили невідкладно провести позачергове засідання місцевої комісії з питань ТЕБ і НС, створити штаб з ліквідації надзвичайної ситуації місцевого рівня. У разі необхідності провести позачергове засідання комісії з питань евакуації з визначенням шляхів евакуації та транспортних засобів, що можуть бути залучені до евакуації постраждалого населення. Необхідно забезпечити моніторинг соціальних потреб серед населення та подальший соціальний супровід осіб, що їх потребують. Поліції необхідно забезпечити контроль за громадським порядком на відповідній території, медикам забезпечити необхідну кількість та підвищену мобільну готовність бригад медичної допомоги для надання у разі потреби невідкладної допомоги населенню тощо.

Наприкінці заступник голови Євген Греков зауважив, що хоча сьогоднішня надзвичайна ситуація і навчальна, але це гарна можливість перевірити готовність усіх органів та служб до оперативного реагування на виникнення надзвичайної ситуації та перевірити рівень їх взаємодії.