У Полтавській області розпочалися командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту

Сьогодні в області розпочалися командно-штабні навчання ДСНС України з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області. Навчання триватимуть з 6 по 8 липня. Під час навчань перевірятимуться дії органів управління та сил цивільного захисту Полтавської області у разі загрози, виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, визначатиметься стан готовності органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області та її ланок до вирішення завдань цивільного захисту в мирний час та особливий період.

Вранці в облдержадміністрації відбулась робоча зустріч голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, його заступника Євгена Грекова з керівником командно-штабних навчань – директором Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергієм Парталяном. На зустрічі також були присутні директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Венгер, його заступник – начальник управління з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко, начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб. Під час зустрічі обговорили організаційні моменти з проведення навчань в області.

Голова облдержадміністрації зазначив, що органи цивільного захисту, рятувальники, облдержадміністрація й територіальні громади мають відпрацювати злагоджено, щоб і надалі діяти, як єдиний механізм. Особливо в умовах реформи децентралізації кожен керівник громади та району має знати чіткий алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Керівник навчань Сергій Парталян зауважив, що після адміністративно-територіальної реформи важливо відпрацювати всі моменти, провести спільні навчання, щоб розуміти, як відбувається взаємодія, на що звернути увагу та що потрібно поліпшити.

Протягом сьогоднішнього дня відпрацьовуються навчальні питання за ввідною, згідно з якою у Полтавській області введено правовий режим воєнного стану.

Члени комісії вивчають організацію роботи за сигналами управління цивільного захисту з оповіщення та збору керівного складу органів управління та задіяних у навчанні сил цивільного захисту, роботу оперативних та аналітичних груп, практичне виконання заходів за встановленим ступенем готовності згідно з Планом цивільного захисту на особливий період, організацію заходів з переведення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на організацію і штати воєнного часу тощо.  У рамках командно-штабних навчань на визначених суб’єктах господарювання проводяться спеціальні об’єктові навчання (тренування) з питань цивільного захисту.