Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт  «Про основи національного спротиву»

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №5557 про основи національного спротиву.

Законопроєкт «Про основи національного спротиву» визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань підготовки і ведення національного спротиву.

Він надасть можливість для розбудови системи територіальної оборони та руху опору, які разом з підготовкою населення до захисту держави створять надійне підґрунтя для протидії агресії ворога.

Згідно з Законом складовими національного спротиву є  територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву.

Завдання територіальної оборони:

• участь у посиленні охорони та захисті держкордону;
  • участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій;
  • участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
  • участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури, визначених Кабміном;
  • забезпечення умов для оперативного розгортання військ або їх перегрупування;
  • участь у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану у разі його введення на всій території України або в окремих її місцевостях;
  • участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора тощо.

Завдання руху опору:

• формування осередків руху опору;
  • перешкоджання діям військ агресора;
  • участь у проведенні спеціальних (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) операцій.

Завдання підготовки громадян до національного спротиву:

• сприяння набуттю громадянами України готовності до виконання конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України;
    військово-патріотичне виховання громадян України;
  • підготовка населення до умов життєдіяльності в районах ведення (воєнних) бойових дій.

Згідно із законопроєктом сили територіальної оборони будуть у прямому підпорядкуванні Головнокомандувача Збройних сил України.

Реалізацію положень законопроєкту планується здійснити з 1 січня 2022 року.

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт «Про основи національного спротиву»