Небезпека відкритих вікон: як убезпечити дитину від падіння з вікна

Влітку, рятуючись від спеки, люди часто відчиняють вікна та балкони. Проте це стає небезпечно, коли вдома є маленькі діти.

Щороку в області трапляються випадки випадання маленьких дітей з вікон, які закінчуються тяжкими травмами, а іноді і смертю малечі.

Зокрема, 21 червня в Решетилівській міській територіальній громаді Полтавського району з вікна третього поверху випала малолітня дитина. Потерпілу дитину з попереднім діагнозом: кататравма госпіталізували до дитячої міської клінічної лікарні м. Полтава. Стан її здоров’я – середньої тяжкості. Обставини події з’ясовує поліція.

Щоб надалі запобігти таким нещасним випадкам, Департамент з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації нагадує мешканцям області  правила безпеки, які допоможуть захистити дітей від падіння з вікна.

– Не залишайте дитину без нагляду, особливо в приміщеннях, де відкрито навстіж вікно або є ймовірність, що дитина може його самостійно відкрити;

– не грайте з дитиною на підвіконні та не дозволяйте сидіти на ньому;

– не заохочуйте інтерес дитини до вікон;

– не ставте біля вікон меблі, щоб дитина не змогла залізти на підвіконня;

– не показуйте малим дітям як відкривається і закривається вікно, відвертайте їх увагу на щось більш цікаве;

– встановіть елементи фурнітури (замки, фіксатори), які не дозволять дітям самостійно відчинити вікно;

– якщо немає можливості встановити замки та фіксатори на вікна, можна просто викрутити ручки і використовувати їх лише за потреби;

– спробуйте пояснити малюку наскільки небезпечним є відчинене вікно та які можуть бути наслідки від падіння;

– не дозволяйте дитині виходити на балкон без супроводу дорослих.

Пам’ятайте, що москітна сітка на вікні захищає лише від комах і не здатна захистити малечу від падіння з вікна. Вона лише створює у дитини помилкове відчуття опори і часто, саме опираючись на неї, дитина випадає з вікна.

Небезпека відкритих вікон: як убезпечити дитину від падіння з вікна