На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС розглянули ряд важливих питань

18 червня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке в режимі відеоселектору провів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. На засіданні розглянули наступні питання:

1. Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення області та готовність місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій до роботи в літній період.

2. Про заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в області.

3. Про стан виконання заходів протипожежного захисту в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери та інших об’єктах з масовим перебуванням людей.

Як повідомив начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Станіслав Руденко, у поточному році на території області відсутні спалахи кишкових інфекцій. У 2020 році було зафіксовано 4 спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждало 32 особи, з них 23 дитини. Вилучено з обігу 178,2 кг харчових продуктів, які не відповідали вимогам харчового законодавства, накладено штрафи на 4 операторів ринку.

У 2021 році перевірено 73 об’єкти водопостачання та 2 об’єкти водовідведення, порушення виявили на 31 об’єкті водопостачання та 1 об’єкті водовідведення.

Лабораторно досліджено із централізованих систем водопостачання 1274 проби питної води. Відхилення виявлено у 26 пробах за мікробіологічними показниками та у 177 пробах за санітарно-хімічними показниками.

З метою підготовки дитячих закладів оздоровлення і відпочинку до оздоровчого сезону 2021 року були перевірені заклади оздоровлення та відпочинку. Спеціальні комісії визначили стан готовності до роботи закладів, перевірили виконання планів – завдань, облаштування території, стан водогінних та каналізаційних мереж, вентиляції, освітлення, утримання приміщень для проживання дітей, облаштування харчоблоків, організації харчування та медичного обслуговування, у тому числі звернули увагу на дотримання протиепідемічних вимог у зв’язку з поширенням COVID-19.

Для покращення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення в літній період заступник голови облдержадміністрації Євген Греков вказав, що необхідно посилити контроль щодо поводження з побутовими відходами та недопущення торгівлі продуктами у несанкціонованих місцях, ліквідувати аварійні ситуації на мережах водопостачання, забезпечити контроль якості питної води тощо.

Також на засіданні розглянули питання щодо заходів зі стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в області. Представник Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації звернув увагу на недостатній рівень проведення щеплень в області. Було рекомендовано головам Зіньківської, Опішнянської, Білицької територіальних громад вжити заходи щодо збільшення обсягів щеплень дітей проти кашлюку, дифтерії, правцю, кору, паротиту, краснухи, поліомієліту. Деяким іншим територіальним громадам необхідно збільшити обсяги щеплень дітей першого року життя проти кашлюку, правцю, дифтерії.

Про стан виконання заходів протипожежного захисту в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери та інших об’єктах з масовим перебуванням людей поінформував заступник начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Гришанін.

За його словами, на території області налічується понад 3 тис. об’єктів з масовим перебуванням людей.

Протягом 2020-2021 років на об’єктах з масовим перебуванням людей виникло 4 пожежі, з них 2 – в закладах освіти, 1- у будинку культури та 1- у розважальному закладі. Прямі збитки від пожеж склали 6 млн 514 тис. грн.

Протягом 2020-2021 років співробітниками структурних підрозділів ГУ ДСНС України у Полтавській області проведено 175 планових та 1 тис. 614 позапланових заходів державного нагляду (контролю) об’єктів з масовим перебуванням людей.

Керівникам зазначених об’єктів запропоновано до виконання 14 тис. 266 заходів щодо усунення виявлених порушень, з яких понад 50% залишилися невиконаними. За результатами перевірок стосовно керівників та посадових осіб складено близько 2 тис. протоколів про адміністративні правопорушення.

На сьогоднішній день більшість об’єктів з масовим перебуванням людей експлуатується з суттєвими порушеннями вимог пожежної безпеки. Близько 1,5 тис. будівель і приміщень необхідно обладнати системами протипожежного захисту, понад 500 об’єктів не забезпечено достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння., понад 100 об’єктів експлуатуються з грубими порушеннями щодо утримання шляхів евакуації тощо.

Як повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віта Ковальська, на виконання протипожежних заходів за приписами Головного управління ДСНС у Полтавській області для закладів освіти, що фінансуються з обласного бюджету, необхідно додатково виділити майже 38  млн грн. На найближчій сесії обласної ради буде розглянуте питання щодо виділення з обласного бюджету 15 млн грн на проведення протипожежних заходів.