На засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС розглянули питання, пов’язані з епідемічним благополуччям населення та пожежною безпекою закладів освіти

7 червня в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Провів засідання Міністр розвитку громад та територій України, перший заступник голови Державної комісії  Олексій Чернишов.

Від Полтавської області у засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступники голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко та Євген Греков, члени регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.

На засіданні розглянули питання готовності центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період,  заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в Україні та стан пожежної безпеки закладів освіти.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко поінформував, що після проблемних 2009-2016 років за останні роки вдалося досягти суттєвого покращення як кількісних, так і якісних показників виконання національної програми імунізації, вдалося забезпечити стабільність та своєчасні поставки вакцин, наявність їх в усіх пунктах щеплення. Також поступово відроджується довіра українців до щеплень і відповідно зростає відсоток охоплення обов’язковими щепленнями.

Порівнюючи відсотки охоплення вакцинацією в 2020 році з минулими допандемічними роками Віктор Ляшко зазначив, що рівень охоплення обов’язковими щепленнями зберігся, незважаючи на пандемію коронавірусної хвороби.

У 2020 році вдалося досягти щеплення проти поліомієліту на рівні 83 %. Це один із найбільших показників за останні 5 років, але для досягнення колективного імунітету потрібно  мати  95%. Проведено щеплення проти гепатиту В на рівні 79,8 %, проти гемофільної інфекції – на рівні 85,1%.

Про стан пожежної безпеки закладів освіти доповіли заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук та перший заступник голови ДСНС України Олег Мельчуцький.

За словами Олега Мельчуцького, за останні три роки в закладах освіти виникло 259 пожеж, з них 27 – у поточному році.  Внаслідок пожеж загинуло 18 осіб, з них 4 дитини, травмовано 38 осіб, у тому числі 16 дітей. Підрозділами ДСНС врятовано 222 людини.

Говорили про щорічне планування та належний контроль виконання заходів забезпечення пожежної та техногенної безпеки закладів освіти.

Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в літній період проінформувала голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька. Вона підкреслила, що перевірки, зокрема шкільних та дошкільних закладів освіти, мають бути відповідальними.

За результатами доповідей і обговорень було прийнято ряд рішень, які будуть визначені відповідним протоколом.