Обережно, вибухонебезпечні предмети!

З часів Другої світової війни минуло вже 76 років, а воєнне минуле і досі нагадує про себе вибухонебезпечними знахідками. Особливо часто такі знахідки трапляються навесні, коли активно проводяться земляні, польові та будівельні роботи.

Так, з початку року (станом на 24 травня) на Полтавщині зафіксовано 65 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів, у результаті чого знайдено та знищено 1110 застарілих боєприпасів, а саме: 3 авіабомби, 235 артснарядів, 57 мінометних мін, 57 гранат, 2 інженерні міни, 734 набої тощо.

За минулий тиждень сталося 8 випадків виявлення  вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, 20 травня група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Полтавській області знищила 30 гранат РГД-33, 2 гранати Ф-1, чотири запали, чотири підривники та 734 набої часів минулих війн, виявлені напередодні в с. Мала Круча Пирятинської територіальної громади Лубенського району та під час додаткового обстеження території.

З метою попередження нещасних випадків серед населення у разі виявлення вибухонебезпечних предметів Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації  нагадує мешканцям області правила безпечного поводження з вибухонебезпечними або підозрілими предметами.

У разі знаходження підозрілого предмета необхідно:

– припинити будь-яку діяльність у районі виявлення такого предмета;

– позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб. Для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, гілки, мотузки, шматки матерії тощо;

– відійти на безпечну відстань (не менше 100 м) від знайденого предмета;

– повідомити про знахідку екстрені служби (тел.101, 102);

– дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Оскільки  практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання, то категорично забороняється:

– користуватися мобільним телефоном поблизу підозрілого предмета;

– торкатися предмета, пересувати його на інше місце, кидати, ударяти по ньому, розбирати, засипати його ґрунтом;

– розпалювати поряд багаття.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право лише підготовлені фахівці (піротехніки, сапери), допущені до цього виду робіт. Всі виявлені вибухонебезпечні предмети підготовлені фахівці знищують в спеціально відведених місцях.

Обережно, вибухонебезпечні предмети!