В облдержадміністрації провели засідання регіональної  комісії з питань ТЕБ і НС

19 травня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної небезпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке провів в режимі відеоселектору  голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

На засіданні говорили про створення безпечних умов для учасників зовнішнього незалежного оцінювання/вступних випробувань в умовах здійснення протиепідемічних заходів з протидії поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, розглянули стан протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості на території міст Полтава, Кременчук та Горішні Плавні та обговорили заходи місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки.

Заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк поінформувала, що цього року в Полтавській області зовнішнє незалежне оцінювання складатимуть 12795 учасників. Основна сесія триватиме з 21 травня по 15 червня.

Визначено 8 округів проведення зовнішнього незалежного оцінювання: Полтава, Кременчук, Гадяч, Лубни, Миргород, Карлівка, Кобеляки, Пирятин.

Усього функціонуватиме 71 пункт, із них 15 – на базі закладів вищої освіти, 55 – на базі закладів загальної середньої освіти та 1– на базі закладів професійно-технічної освіти.

За рахунок субвенції з державного бюджету на придбання засобів захисту для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій ЗНО у 2021 році  Полтавській області було виділено 620 тис. грн.

Станом на 19 травня пункти тестування забезпечені протиепідемічними засобами: халатами ізоляційними медичними, захисними щитками, дезінфікуючими засобами для обробки рук та поверхонь.

За всіма пунктами ЗНО закріплено медичних працівників. Триває робота з проведення вакцинації освітян, залучених до проведення ЗНО.

Для забезпечення належного стану пожежної безпеки ГУ ДСНС України у Полтавській області були організовані обстеження об’єктів, де розташовані пункти проведення ЗНО. Особлива увага приділялася наявності первинних засобів пожежогасіння, справності систем протипожежного захисту та джерел протипожежного водопостачання, належному утриманню шляхів евакуації.

Для забезпечення публічного порядку й безпеки під час проведення ЗНО буде задіяно близько 70 працівників поліції.

Про стан протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості на території міст Полтава, Кременчук та Горішні Плавні доповів начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб.

За його словами, у м. Полтава налічується 22 будинки підвищеної поверховості, у м. Кременчуці –  16  та у м. Горішні Плавні – 2 будинки. Усього – 40 будинків підвищеної поверховості.

У 33-х будинках –  несправний внутрішній протипожежний водопровід та відсутні первинні засоби пожежогасіння, в 15 будинках –  несправне електрообладнання, в 22 будинках шляхи евакуації не відповідають нормативним вимогам, в 12 будинках відсутні системи протипожежного захисту, в 20 будинках вказані системи знаходяться в непрацездатному стані, а в 18 будинках ніким не обслуговуються.

І в усіх містах закінчилися терміни дії міських програм щодо протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості.

Тож Полтавській, Кременчуцькій та Горішньоплавнівській міським територіальним громадам було доручено затвердити міські програми «Протипожежний захист будинків підвищеної поверховості» з переліком конкретних заходів і завдань та необхідними обсягами фінансування.

Керівникам територіальних громад та управителям будинків підвищеної поверховості запропоновано провести монтування або ремонт систем протипожежного захисту будинків, забезпечити працездатність внутрішнього протипожежного водогону та укомплектованість пожежних кран-комплектів цих будинків відповідним протипожежним обладнанням та інвентарем, розглянути можливість створення об’єднаної диспетчерської служби з підключенням до неї житлових будинків підвищеної поверховості відповідно до вимог чинного законодавства.

Для забезпечення готовності місцевих органів виконавчої влади до реагування на можливі надзвичайні ситуації в умовах ускладнення воєнно-політичної обстановки комісія надала відповідальним виконавцям ряд доручень, серед яких: проведення штабних тренувань щодо дій в умовах особливого періоду, перевірка готовності територіальної та місцевих систем централізованого оповіщення, спеціальних, локальних та об’єктових систем оповіщення з практичним запуском сигнально-гучномовних пристроїв (сирен) та доведенням до населення навчальної інформації у сфері цивільного захисту через засоби масової інформації, проведення позапланових оглядів захисних споруд цивільного захисту та інших споруд, призначених для укриття населення.

В облдержадміністрації провели засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС