Полтавщина готова до пожежонебезпечного періоду

Представники Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, ГУ ДСНС у Полтавській області, Держекоінспекції Центрального округу взяли участь у селекторній нараді з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду. Провів її Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

«Входимо в пожежонебезпечний сезон. Потрібно вжити всіх заходів для насамперед запобігання пожежам та вчасного реагування на загорання та їх ліквідації», – зазначив Роман Абрамовський.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що з початку року ліквідовано 8 тисяч пожеж в екосистемах. Найбільше пожеж зафіксовано в Київській, Львівській, Дніпропетровській і Харківській областях. Звернув увагу на необхідність вирішення проблеми, пов’язаної з пожежами на полігонах твердих побутових відходів і стихійних сміттєзвалищах. Наголосив, що треба активізувати роботу з перевірки стану протипожежного захисту населених пунктів, котеджних містечок, дачних і садових товариств та об’єктів, розташованих у лісових масивах.

Полтавщина готова до пожежонебезпечного періоду. Нещодавно на базі Чалівського лісництва ДП «Полтавський лісгосп» відбулися спільні навчання підрозділів ГУ ДСНС у Полтавській області, пожежних служб постійних лісокористувачів та інших суб’єктів господарювання, щоб підвищити готовність органів цивільного захисту до гасіння пожеж у природних екосистемах.

У лісових масивах області створено й поновлено понад 1700 кілометрів мінералізованих смуг. Ця робота продовжується. Крім того, встановлені й модернізовані 26 телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж. Для додаткового нагляду за лісовими масивами цьогоріч у Полтавський лісгосп придбано квадрокоптер.

На Полтавщині створені оперативні групи для проведення рейдів і патрулювань лісових масивів упродовж квітня-листопада поточного року. До їх складу ввійшли представники державної лісової охорони, ДСНС та Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА. До рейдів залучатимуть поліцейських, ЗМІ, громадських активістів і волонтерів. Уже відбулися 9 рейдів у місцях масового відпочинку людей у лісових масивах. Працівники лісових господарств провели понад 200 рейдів із виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісах.

В області організовано цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах. Щодня на оперативному чергуванні перебувають 238 рятувальників і 77 одиниць пожежної та спеціальної техніки ДСНС, а також 244 працівники і 124 одиниці пожежної й спеціальної техніки відомчої, місцевої та добровільної пожежної охорони.

За матеріалами пресслужби  облдержадміністрації

 

Полтавщина готова до пожежонебезпечного періоду