З початку року на водоймах області загинуло 11 людей та постраждало 3-є осіб

19 квітня на нараді в голови облдержадміністрації директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрацїі Сергій Венгер доповів про культуру й безпеку поводження на воді у місцях масового відпочинку та попередження негативних наслідків.

За інформацією Сергія Венгера, з початку цього року в області сталося 15 нещасних випадків із людьми на воді, з яких 1 надзвичайна ситуація (у минулому році – 5 випадків), унаслідок чого із початку року загинуло 11 осіб, постраждало – 3 (у минулому році загинуло – 4, постраждало – 1). У 2021 році врятовано 10 осіб, із них 2 дітей (у минулому році – 1).

Протягом минулих років найбільша кількість загиблих на воді – у  Кременчуці, Полтаві, Полтавському та Кременчуцькому районах, що обумовлене їх географічним розташуванням поблизу значних водних об’єктів. Найбільша кількість загиблих на воді за 2021 рік зафіксована в Полтавському районі – 9 осіб.

Згідно зі статистикою, найбільше на водних об’єктах гине дорослих чоловіків (близько 80% від загальної кількості загиблих). У 2021 році також найбільше на водних об’єктах загинуло чоловіків – 8, що становить 73% від загальної кількості загиблих.

Сергій Венгер зауважив, що всі випадки загибелі людей на воді відбулися поза спеціально облаштованими для купання місцями, де не проведено комплекс заходів із забезпечення безпечних умов відпочинку на воді.

Основною причиною загибелі людей на воді є нехтування громадянами правилами безпечного перебування на водних об’єктах, у тому числі й надмірне вживання спиртних напоїв під час відпочинку.

Наголосив, що необхідно звернути увагу на недостатню роботу з облаштування місць відпочинку населення на воді.

На сьогодні в області обліковано 226 місць відпочинку населення на воді, у тому числі: 104 – паспортизованих, 122 – стихійних. Отже, більше половини місць відпочинку на водних об’єктах не паспортизовано.

Із метою профілактики та попередження нещасних випадків на воді КУ ,,Рятувально-водолазна служба” Полтавської обласної ради щороку проводить:

понад 104 обстеження та очищення підводної частини пляжів для відпочинку населення (27 пляжів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, 77 – загального користування);

підготовку близько 70 плавців-рятувальників для забезпечення відпочинку дітей у дитячих оздоровчих закладах та для сезонних рятувальних постів у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах області;

заходи із забезпечення безпеки на воді під час проведення релігійних свят та спортивних змагань;

роз’яснювальну роботу серед населення, особливо серед дітей, щодо правил безпеки на воді;

практичні відпрацювання рятувальних заходів у взаємодії з іншими рятувальними службами області тощо.

Відповідно до затверджених Планів обстеження та очищення підводної частини пляжів загального користування та дитячих закладів оздоровлення й відпочинку Полтавської області фахівці КУ ,,Рятувально-водолазна служба” Полтавської обласної ради з 5 травня розпочнуть роботи з обстеження та очищення підводної частини пляжів.

Сергій Венгер додав, що статистика нещасних випадків свідчить, що не всі люди ставляться до дотримання правил поведінки на воді відповідально та з розумінням. Тож поки культура поведінки в цьому питанні не досягне належного рівня, інформаційно-роз’яснювальна робота повинна проводитися в посиленому режимі.

З початку року на водоймах області загинуло 11 людей та постраждало 3-є осіб