З початку березня в області сталося 306 пожеж на відкритих територіях

На Полтавщині триває масове випалювання сухої трави.

Так, за тиждень (5-11 квітня) в Полтавській області зафіксовано 140 пожеж на відкритих територіях, у результаті чого вогнем знищено 288 га сухої трави та очерету.

Лише протягом 11 квітня в області через випалювання сухої трави виникло 57 пожеж. Вогнем пошкоджено 99 га сухої рослинності.

Загалом з початку березня на Полтавщині сталося 306 пожеж на відкритих територіях, у тому числі 2 пожежі – на сміттєзвалищах. Внаслідок пожеж вигоріло 668 га сухої рослинності та загинули 2 людини.

Також в області зафіксовано 2 лісові пожежі, у результаті чого вигоріло 0,72 га лісової підстилки.

Тож, зважаючи на зростаючу кількість пожеж, спричинених випалюванням сухої трави, Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації закликає мешканців області не випалювати суху рослинність на відкритих територіях, поблизу лісових насаджень, не спалювати траву та сміття поблизу господарських та житлових будинків, адже вогонь за вітряної та сухої погоди поширюється з блискавичною швидкістю.

Пам’ятаймо, випалювання сухої трави – це причина пожеж на луках, у лісах, на торфовищах.

Це ймовірність загоряння житлових будинків, господарських споруд під час прибирання на дачних, присадибних ділянках та спалювання сміття і трави.

Це ймовірність отримання опіків та загибелі людей.

Це нанесення великої шкоди ґрунту, повітрю, рослинному та тваринному світу.

Нагадаємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

За підпал трави природно-заповідного фонду штраф для громадян складає від 6 120 до 12 240 грн, а для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн.

З початку березня в області сталося 306 пожеж на відкритих територіях