З третього квітня в кількох територіальних громадах Полтавщини  посилять протиепідемічні обмеження

30 березня в облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, яке в режимі відеоселектору провів голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

На засіданні обговорили епідемічну ситуацію на території області та запровадження додаткових протиепідемічних заходів в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також критичну ситуацію, що склалася у зв’язку з пожежами в екосистемах на території області.

За інформацією заступника директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Анатолія Журавльова, від початку карантину на Полтавщині діагностували 54 728 випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу зареєстровано 490 випадків. Зафіксовано 1143 летальних випадків, за останню добу – 15. Найвищий показник смертності серед людей, які старші за 60 років. Загалом одужало 45 917 мешканців області, за добу – 227 осіб. Рівень госпіталізації – більше 60 осіб на 100000 населення.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак повідомив, що хоча загалом Полтавська область знаходиться в «помаранчевій» зоні епідемічної небезпеки, але в деяких громадах показники вже відповідають «червоному» рівню. Тому необхідно вжити посилені карантинні заходи, щоб зменшити поширення коронавірусної інфекції.

Тож в результаті обговорення на засіданні вирішили з 3 квітня 2021 року на території Полтавської міської територіальної громади, Горішньоплавнівської міської територіальної громади, Миргородської міської територіальної громади, Лубенської міської територіальної громади та Гадяцької міської територіальної громади додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів „помаранчевого” рівня застосувати заборону на:

1. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

2. Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту.

3. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

4. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;

– торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;

– провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;

– виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;

– провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом.

5. Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання діяльність яких  пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.

6. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.

7. Роботу закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.

8. Діяльність непродовольчих ринків.

9. Відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім: студентів  6 курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, учнів (вихованців) закладів дошкільної освіти, початкових класів закладів загальної середньої освіт (1-4 класів), спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів,  за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців).

10. Приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, та окрім індивідуальних занять, що проводяться за попереднім записом.

Обмеження діятимуть до 17 квітня 2021 року або до окремого рішення регіональної комісії ТЕБ і НС.

На засіданні також обговорили ще одне актуальне та складне питання – пожежі в екосистемах.

За словами начальника ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимира Салогуба, за останній тиждень в області сталося 93 пожежі в екосистемах, з них 37 – за останню добу. Найбільша кількість пожеж в екосистемах виникла на територіях Полтавської, Кременчуцької, Лубенської, Гадяцької, Лохвицької та Глобинської громад. У 90% випадків причиною загорань є підпал людьми сухої рослинності.

Тож комісія доручила відповідальним виконавцям активізувати профілактичну роботу щодо попередження пожеж та проведення серед населення роз’яснювальної роботи щодо недопущення пожеж під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках.

Райдержадміністраціям, територіальним громадам спільно з ГУ НП в Полтавській області, ГУ ДСНС України у Полтавській області, Державною екологічною інспекцією Центрального округу, лісокористувачами різних форм власності провести рейди в екосистемах області та населених пунктах, під час яких проводити роз’яснювальну роботу. При виявленні осіб, які допустили порушення встановлених законодавством правил пожежної безпеки, притягувати до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством.

Протокол засідання >>>

З третього квітня в кількох територіальних громадах Полтавщини посилять протиепідемічні обмеження