На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС ухвалили додаткові протиепідемічні заходи

19 березня в режимі відеоселектору голова облдержадміністрації зі своїми заступниками провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області.

На засіданні обговорили епідемічну ситуацію та запровадження додаткових обмежувальних заходів  на території області з метою запобігання поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2.

За інформацією виконувача обов’язків директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» Андрія Хайлова, від початку карантину на Полтавщині діагностували 50 103 випадки захворювання на COVID-19. За минулу добу зареєстровано нових випадків – 543, найбільше у м. Полтаві – 174.

Зареєстровано 72 909 випадків підозр на COVID-19. Загалом одужав 43 931 мешканець області, за добу – 108 осіб. Продовжують лікування 5 106 людей, у тому числі  213 дітей. Усього зареєстровано 1 066 летальних випадків, нових – 14.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, на сьогодні в стаціонарі знаходяться 563 особи, з них 48 людей перебувають на апаратах ШВЛ. За добу додалося 40 госпіталізованих. Майже 100% госпіталізованих людей – кисневозалежні.

За його словами, ситуація напружена, оскільки циркулюють різні штами коронавірусу,  які швидше передаються від людини до людини. У цьому випадку потрібно перервати ланцюг передачі інфекції.

Тож в зв’язку з різким погіршенням епідемічної ситуації на території  Полтавської міської територіальної громади та з метою вжиття необхідних додаткових заходів для відвернення загрози, забезпечення безпеки і здоров’я громадян та запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 комісія запровадила додаткові (до діючих) обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину.

Так, з 00 год. 00 хв. 20 березня 2021 р. на території Полтавської міської територіальної громади забороняється:

– відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім студентів  6-го курсу та інтернів, що здобувають освіту за медичними напрямами і задіяні у подоланні наслідків поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, учнів (вихованців) закладів дошкільної освіти, початкових класів закладів загальної середньої освіти  (1-4 класів), спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

– приймання відвідувачів у закладах культури і проведення культурних масових заходів (розважальних, соціальних, рекламних та інших)

– робота торговельно-розважальних центрів в частині діяльності розважальних закладів;

– робота розважальних закладів (дискотеки, нічні клуби тощо).

Також Полтавській міській територіальній громаді потрібно призначити керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби  COVID-19, поновити і затвердити склад Штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру та забезпечити його належне функціонування.

Головному управлінню Національної поліції в Полтавській області, Головному управлінню Держпродспоживслужби у Полтавській області, Управлінню патрульної поліції в Полтавській області необхідно  забезпечити посилені заходи нагляду (контролю) за виконанням протиепідемічних заходів на міських пасажирських перевезеннях (маршрутні таксі, автобуси, електротранспорт тощо), в торгово-розважальних центрах, інших закладах торговельної діяльності.

Протокол засідання >>>