З квітня по червень в Полтавській області проходитиме весняний призов на строкову військову службу

18 березня на засіданні обласної призовної комісії обговорили питання організації проведення у 2021 році весняного призову громадян на строкову військову службу. Провів засідання у режимі відеоконференції голова комісії – заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Призов на строкову військову службу в області у 2021 році триватиме з квітня по червень.

За інформацією військового комісара Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Дмитра Губського, весняному призову у цьому році підлягають 778 осіб.

Так, до Збройних Сил України планують відправити 370 призовників, Національної гвардії України – 245 юнаків, Державної прикордонної служби – 135 людей, Державної служби спеціального транспорту – 28 осіб.

З 5 по 16 квітня до ЗСУ мають відправити 50% від планового завдання, до Нацгвардії України – 36%, до Державної прикордонної служби – 51%, до Державної служби спеціального транспорту – 100%.

Всього у квітні мають виконати 49% від планового завдання.

З 24 травня по 11 червня – 51% від планового показника.

Військовий комісар зазначив, що у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою на території області створені районні (міські) призовні комісії в 4-х новоутворених районах (Полтавському, Кременчуцькому, Лубенському та Миргородському) та містах обласного значення.

Кращі показники виконання плану мають призовні комісії м. Горішні Плавні та м. Миргород, де кількість зарахованих до складу команд призовників складає понад 50 %.

В призовних комісіях міст Лубни, Кременчука, Полтави, Лубенського та Полтавського району кількість зарахованих призовників не перевищує 30 %.

За його словами, на сьогоднішній день не всі призовні комісії виконали план з оповіщення призовників та їх прибуття. Приміром, у Карлівці призову підлягає 25 юнаків, а прибуло до призовної комісії 3-є осіб. Також у Котельві прибуло троє осіб з 16-ти.

Щодо вирішення питання з ухилення громадян від призову на строкову військову службу та неприбуття їх до призовних дільниць голова комісії доручив організувати нараду за участю представників Національної поліції, прокуратури, військового комісара, на якій визначать чіткий план дій з покращення ситуації.

Як і в минулий рік, призов громадян на строкову військову службу в 2021 році проходитиме в умовах, ускладнених карантинними заходами під час пандемії COVID-19.

Тож до початку відправок головам призовних комісій необхідно вирішити ряд питань: тестування призовників, забезпечення призовників засобами індивідуального захисту, забезпечення районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки транспортними засобами та паливно-мастильними матеріалами.

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зауважив, що Полтавщина завжди давала 100%-ий результат щодо виконання планового завдання з призову громадян на строкову військову службу. Так повинно бути і цього року. Також він звернувся до територіальних громад з проханням щодо надання всебічної підтримки діяльності призовних комісій. Це питання, пов’язані з оповіщенням призовників, розшуком осіб, які ухиляються від проходження служби, проходженням медичного огляду призовників тощо.