Полтавська область увійшла до «помаранчевої» зони карантину

17 березня Міністерство охорони здоров’я України оновило розподіл країни на карантинні зони.

В «червоній» зоні епідемічної небезпеки залишилися 4 області (Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька), 16 областей та м. Київ – у «помаранчевій» зоні (Київ, Вінницька, Волинська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області).

До «помаранчевої» зони адаптивного карантину віднесено і Полтавську область.

«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.

Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник:

1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг
2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків
3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300
4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60
5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків
6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків

В Полтавській області зросла кількість хворих на коронавірусну інфекцію – 94,9 % від епідпорогу. Також відбулося зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім періодом – 54%.

Полтавська область увійшла до «помаранчевої» зони карантину