В області розпочалися дводенні навчально-методичні збори з питань цивільного захисту

16 березня в облдержадміністрації в режимі відеоселектору розпочалися дводенні збори щодо організації та здійснення заходів цивільного захисту з головами місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та їх заступниками, керівниками структурних підрозділів (фахівцями) з питань цивільного захисту райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив, що на території області щороку виникають від 5 до 10 надзвичайних ситуацій та близько 3-5 тисяч небезпечних подій. Також зазначив, що у зв’язку з адміністративною реформою на території області значно скоротилась кількість районів, а разом із цим скоротилась і кількість органів виконавчої влади – районних державних адміністрацій, які мали відповідний кадровий потенціал та досвід в організації заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій.

«У новоутворених територіальних громадах тільки розпочався процес розбудови системи цивільного захисту, тому питання підготовки керівного складу і фахівців у сфері цивільного захисту діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій, набуття ними необхідних знань, умінь і навичок є вкрай важливим», – зазначив очільник області.

Директор Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Венгер зауважив, що більшість надзвичайних ситуацій є  місцевого чи об’єктового рівня.

«Практичний досвід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та небезпечних подій показує, що основне навантаження припадає на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. В умовах проведення адміністративної реформи дуже важливим є розуміння новоствореними територіальними громадами покладених на них обов’язків, пов’язаних із захистом населення, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, усвідомлення своєї відповідальності за безпеку в громаді», – поінформував Сергій Венгер.

Керівник Департаменту зазначив, що метою зборів є доведення інформації про організацію цивільного захисту в умовах децентралізації, обмін досвідом у сфері організації цивільного захисту населення і територій на місцях, підвищення професійної підготовки учасників зборів.

Заступник директора Департаменту – начальник управління з питань цивільного захисту Віктор Стеблянко зазначив: «Сьогоднішні збори – не нові, а вже традиційні. Проводимо їх щороку, за винятком минулого року у зв’язку із запровадженням суворого карантину. Раніше вони проводилися наживу і це були два дні реальної роботи. У зв’язку з карантинними обмеженнями цьогорічні збори проводяться онлайн. Всі питання, які будуть розглядатися, були надіслані вам для ознайомлення заздалегідь. Окрім надання теоретичного матеріалу, ми готові відповісти на всі ваші питання, тож запрошуємо до живого діалогу та співпраці».

В перший день зборів учасники ознайомились з організацією функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області, порядком організації роботи комісії з питань ТЕБ і НС усіх рівнів, порядком створення та використання резервних фондів міських, районних бюджетів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, порядком створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Весь теоретичний матеріал доступно пояснювався на конкретних прикладах тієї чи іншої життєвої ситуації.

Крім цього, організатори заходу зазначили, що влітку цього року планується проведення регіонального командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Полтавської області, яке буде здійснювати ДСНС України, та розповіли про порядок його організації та проведення.

Наступного дня фахівці Департаменту  з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації  ознайомлять учасників зборів з питаннями організації системи оповіщення в області, плануванням та проведенням евакуаційних заходів, порядком створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та веденням його обліку, організацією радіаційного і хімічного захисту населення і територій, розробленням та включенням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту до відповідних видів містобудівної документації.